Україна має злізти з "голки Москви" та отримати ядерну незалежність – Порошенко

Дата публікації
Перегляди
5403
Україна має злізти з "голки Москви" та отримати ядерну незалежність – Порошенко

Reuters

Україна залишалась єдиною країною світу, яка не мала власного сховища для ядерних відходів.

Президент України Петро Порошенко заявив, що після будівництва сховища відпрацьованого ядерного палива "наша держава отримає ще одну – ядерну – незалежність від Росії".

Про це йдеться на сайті президента.

Порошенко зазначив, що впродовж 26 років незалежності, Україна залишалась єдиною країною в світі, яка не мала власного сховища для зберігання відпрацьованого ядерного палива з вітчизняних АЕС.

За словами президента, комусь було вигідно, аби Україна весь час була "на голці Москви". "Сьогодні захоче – прийме. Завтра захоче – не прийме. Захоче виставити тарифи, які "роздягають" українців – будь ласка", - сказав він. Він зазначив, що зараз Україна сплачує по двісті мільйонів за вивезення використаного ядерного палива до Росії, тому будівництво сховища окупиться за 1,5-2 роки.

За його словами, заповнення сховища відпрацьованим паливом до проектних обсягів становитиме близько 50 років. Це дасть можливість Україні бути повністю незалежною в питаннях зберігання та утилізації ядерного палива.

Також президент повідомив про свої зустрічі з переможцем будівництва сховища американською компанією Holtec International. Він наголосив, витрати на будівництво сховища будуть дуже значними, а 10% з них будуть спрямовані на соціальний розвиток прилеглих до Чорнобильської зони територій Іванківського і Поліського районів, а також на покращення життя людей та будівництво доріг.

"Ми не можемо мати ядерне сховище і не мати інфраструктури, яка дозволяє його ефективне використання", - підкреслив Петро Порошенко та запропонував частину коштів спрямувати на потреби Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.

Окрім цього, Порошенко розказав, що наразі перед інженерами стоїть складне завдання - винайти найбільш безпечну та ефективну технологію вилучення паливомісних матеріалів та їх захоронення. Разом з тим, наголосив президент, потрібно удосконалити і всю систему поводження з радіоактивними відходами в країні.

Нагадаємо, на ЧАЕС розказали, як і коли на повну потужність запрацює сховище ядерних відходів. Наразі об'єкт готують до "гарячих" випробувань.

Для ТСН провели ексклюзивну екскурсію новим сховищем ядерного палива у Чорнобилі

Для ТСН провели ексклюзивну екскурсію новим сховищем ядерного палива у Чорнобилі