Україна миритиме Ізраїль і Палестину

Україна готова надати свою територію для переговорів щодо врегулювання палестино-ізраїльського конфлікту - Ющенко.

Україна готова надати свою територію для переговорів щодо врегулювання палестино-ізраїльського конфлікту.

Про це сказав президент України Віктор Ющенко в інтерв’ю журналістам в Єрусалимі, інформуючи про те, з якими ініціативами щодо врегулювання цього конфлікту виходитиме Україна.

Ющенко Єрусалим
УНІАН
Президент України Віктор Ющенко з дружиною Катериною Ющенко біля пам’ятника жертвам Холокосту в Музеї пам’яті жертв Холокосту "Яд Вашем" в Єрусалимі
Ющенко сказав, що за всі роки незалежності наша держава проводила збалансовану політику з врегулювання конфлікту між Ізраїлем і Палестиною. Україна визнає право на існування обох держав, наголосив президент.

Ющенко підкреслив, що сьогодні вже існує план врегулювання цього конфлікту, і тому залишається ключовим питання формалізації цього процесу. Він нагадав про ініціативу Президента Сполучених Штатів Джорджа Буша провести в Анаполісі (США) конференцію з цього питання, підкресливши, що план, схвалений Радою безпеки ООН, який розглядатиметься на цій конференції, підтримується і Україною.

"Я хотів би сьогодні засвідчити керівництву Палестинської автономії, що в образі України вона бачить партнера, союзника у врегулюванні палестино-ізраїльського конфлікту. І тому я буду повертатись до тої пропозиції, яка і раніше декларувалась, розуміючи, що є ключові міжнародні посередники, але не зайвим було б Україні надати площадку і для переговорного процесу, і для формування різного типу діалогів навколо плану дорожньої карти", - сказав Ющенко.

Ющенко Єрусалим
УНІАН
Президент України Віктор Ющенко з дружиною Катериною Ющенко біля пам’ятника жертвам Холокосту в Музеї пам’яті жертв Холокосту "Яд Вашем" в Єрусалимі
Він зауважив, що Україна має унікальний баланс дипломатичних відносин і з Ізраїлем, і з Палестиною. Обидві країни довіряють нашій державі.

Також глава української держави відзначив, що сьогодні під час його перебування в Рамалі він обговорить питання надання Україною допомоги Палестинській автономії.
Зокрема, за його словами, Україна стурбована гуманітарною ситуацією в Палестині.

Ющенко зауважив, що в автономії проживають і багато громадян України, і вони не мають, наприклад, можливості відвідати Україну.

Президент також нагадав, що декілька тижнів тому він підписав указ про надання гуманітарної допомоги для Палестинської автономії, і сьогодні така гуманітарна допомога формується.

Також Ющенко висловив думку, що було б доцільно розпочати діалог про підготовку Україною палестинських спеціалістів в окремих галузях. Зокрема, для правоохоронних систем Палестини. Президент України висловив думку, що це навіть можливо було б робити за рахунок хоча б часткового державного фінансування.

"Це буде внесок України у врегулювання цієї проблеми – тут страждають люди, дуже часто вони гинуть, дуже часто вони не доїдають, ми не можемо жити за парканом і говорити, що це не наша справа. Це наша справа, якщо ми люди моральні, якщо ми проводимо відкриту демократичну політику", - підкреслив Ющенко.

Крім того, за словами Віктора Ющенка, Україну цікавить участь її бізнесу в розбудові спеціальних економічних зон Палестинської автономії.

ВідеоУкраїна як майданчик для мирних переговорів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: