Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна може арештувати акції "Північного потоку-1" через програну "Газпромом" газову суперечку

Близько 35% акцій Росії можуть піти на відшкодування.

Україна може заарештувати акції "Північного потоку-1", аби стягнути з Росії 2,6 мільярда доларів, які "Газпром" повинен виплатити "Нафтогазу" за рішенням Стокгольмського арбітражу.

Про це заявила член колегії Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Марія Яковлєва, передає Коммерсант.

За її словами, Україна може арештувати близько 35% акцій. "Російська Федерація в особі "Газпрому" має 51%. Від них 35% ми можемо заарештовувати і відшкодовувати на користь України", -заявила Яковлєва.

ВідеоСуд у Нідерландах арештував активи російського "Газпрому" за позовом "Нафтогазу"

Про це повідомляє офіційний сайт компанії. У такий спосіб "Нафтогаз" намагається стягнути з росіян гроші, які вони заборгували згідно із рішенням Стокгольмського арбітражу за порушення умов контракту. Два мільярди доларів з понад  4,5 вдалося забрати автоматично, їх врахували як плату за газ. А от решту доводиться вибивати в судах через арешт російських активів.

Суд у Нідерландах арештував активи російського "Газпрому" за позовом "Нафтогазу"

Нагадаємо, 28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж зобов'язав "Газпром" доплатити "Нафтогазу" понад 4,6 мільярда доларів США за недопоставлені обсяги газу для транзиту, передбачені двосторонніми угодами. Раніше суд підтвердив борг української компанії за поставки газу на суму понад два мільярди доларів США. В підсумку за результатами двох арбітражних суперечок між компаніями щодо поставки й транзиту газу "Газпром" мусить доплатити НАК 2,56 мільярда доларів, а також пеню. 21 березня "Газпром" оскаржив також рішення арбітражу щодо контракту на поставку газу.

Так само на початку березня в "Газпромі" попередили про початок розірвання двосторонніх угод з українською стороною.

Залиште свій коментар

Вибір редакції