Україна може обійтися без російського газу

Газова війна відродила інтерес держави до енергозберігаючих технологій. Українські винахідники знають технології, які б допомогли Україні зекономити більше ніж 50% "блакитного палива".

газ
AFP
На перший погляд вони нічим не відрізняються від нас із вами. От тільки з фізики і хімії у шкільних табелях та атестатах в них лише «відмінні» оцінки. Сьогодні вони лише винахідники, а завтра можуть стати рятівниками.

Метанові бактерії у корови – найпростіший з відомих шляхів до української газової незалежності. Берете у баночку півлітри звичайного гною, несете у лабораторію, а там з бактерій перетворюєте у газ метан за допомогою зброджування.

Зазвичай, каже інженер Микола Грушицький, для таких дослідів використовують закордонні або синтезовані мікроорганізми. Його мрія – отримати біогаз з відходів спиртових заводів. З одного кубометра виходить 30-40 кубометрів газу. Ще в середині 20 століття цю теорію описав спиртовик Арон Фукс, але тоді газ був дешевший і ніхто ідеєю не перейнявся.

Ще один український винахідник додав газові того, чого йому бракує від природи – інфрачервоні промені. Кладете на пальник звичайної газової плити його каталізатор, він нагрівається, виділяє інфрачервоні промені, тепло поширюється на усі боки і перетворює плиту на теплогенератор. Економія газу – від 20% до 60%.

Тепер винахідник Олександр Єкимовських обладнує своїм каталізатором котли у приватних оселях та для великих заводів. З Кабміном він хоче домовитися про державну програму – за три роки і 67 млн. євро переобладнати всі українські бюджетні котельні.

Клієнти, які вже є, називають те, що відбувається з котлами після модернізації, «ефектом чайника, який закип’ятили сірником».

Секрет  технології – у сплаві металу. Він не лише стимулює інфрачервоне випромінювання, а й тривалий час не окислюється. Сплав винахідник виявив випадково, коли випікав виріб з порцеляни.

Інша ідея: Україна, яка зараз споживає до 75 млрд. кубометрів газу і до 21 млрд. кубометрів видобуває, стає абсолютно незалежною газовою державою і швидко нарощує газ на експорт. 

“За 2007 рік Україна від своїх промислових процесів викинула більше 400 млрд. кубометрів вуглекислого газу в довкілля. Цього газу теоретично достатньо, щоб виробити в Україні 180 млрд. кубометрів метану”, - пояснює винахідник Мирослав Чорний.

Українські винахідники в домашніх умовах створюють газметан з вуглекислого газу - найбільшого ворога людства і головного спільника глобального потепління

Газова установка
Створення газметану з вуглекислого газу
Циліндр, трохи листового заліза, балони з вуглекислим газом, вода, пальники, вольтметр та амперметр. І ось воно – диво: пристрій під назвою електролізер з тиском до 200 атмосфер. З його допомогою їм вдалося неможливе: синтезувати газметан з вуглекислого газу та водню при кімнатній температурі. Хоча за підручником має бути 300-500 градусів. Тобто - на добування енергоносія додаткової енергії витрачати не потрібно. І ще, за словами винахідника, отриманий газ по теплотворній здатності буде перевищувати природній газ.

На власному подвір’ї вони обіцяють збудувати першу у країні водневу станцію, а до кінця року спробують отримати газ метан з вуглекислого газу за допомогою напівпромислової установки.

Читайте також:

Вчені шукають альтернативу газу

Альтернатива холодним батареям

Російський газ для України коштуватиме 376 доларів


ВідеоУкраїна може обійтися без російського газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: