Україна може обійтися без російського газу

Газова війна відродила інтерес держави до енергозберігаючих технологій. Українські винахідники знають технології, які б допомогли Україні зекономити більше ніж 50% "блакитного палива".

газ
AFP
На перший погляд вони нічим не відрізняються від нас із вами. От тільки з фізики і хімії у шкільних табелях та атестатах в них лише «відмінні» оцінки. Сьогодні вони лише винахідники, а завтра можуть стати рятівниками.

Метанові бактерії у корови – найпростіший з відомих шляхів до української газової незалежності. Берете у баночку півлітри звичайного гною, несете у лабораторію, а там з бактерій перетворюєте у газ метан за допомогою зброджування.

Зазвичай, каже інженер Микола Грушицький, для таких дослідів використовують закордонні або синтезовані мікроорганізми. Його мрія – отримати біогаз з відходів спиртових заводів. З одного кубометра виходить 30-40 кубометрів газу. Ще в середині 20 століття цю теорію описав спиртовик Арон Фукс, але тоді газ був дешевший і ніхто ідеєю не перейнявся.

Ще один український винахідник додав газові того, чого йому бракує від природи – інфрачервоні промені. Кладете на пальник звичайної газової плити його каталізатор, він нагрівається, виділяє інфрачервоні промені, тепло поширюється на усі боки і перетворює плиту на теплогенератор. Економія газу – від 20% до 60%.

Тепер винахідник Олександр Єкимовських обладнує своїм каталізатором котли у приватних оселях та для великих заводів. З Кабміном він хоче домовитися про державну програму – за три роки і 67 млн. євро переобладнати всі українські бюджетні котельні.

Клієнти, які вже є, називають те, що відбувається з котлами після модернізації, «ефектом чайника, який закип’ятили сірником».

Секрет  технології – у сплаві металу. Він не лише стимулює інфрачервоне випромінювання, а й тривалий час не окислюється. Сплав винахідник виявив випадково, коли випікав виріб з порцеляни.

Інша ідея: Україна, яка зараз споживає до 75 млрд. кубометрів газу і до 21 млрд. кубометрів видобуває, стає абсолютно незалежною газовою державою і швидко нарощує газ на експорт. 

“За 2007 рік Україна від своїх промислових процесів викинула більше 400 млрд. кубометрів вуглекислого газу в довкілля. Цього газу теоретично достатньо, щоб виробити в Україні 180 млрд. кубометрів метану”, - пояснює винахідник Мирослав Чорний.

Українські винахідники в домашніх умовах створюють газметан з вуглекислого газу - найбільшого ворога людства і головного спільника глобального потепління

Газова установка
Створення газметану з вуглекислого газу
Циліндр, трохи листового заліза, балони з вуглекислим газом, вода, пальники, вольтметр та амперметр. І ось воно – диво: пристрій під назвою електролізер з тиском до 200 атмосфер. З його допомогою їм вдалося неможливе: синтезувати газметан з вуглекислого газу та водню при кімнатній температурі. Хоча за підручником має бути 300-500 градусів. Тобто - на добування енергоносія додаткової енергії витрачати не потрібно. І ще, за словами винахідника, отриманий газ по теплотворній здатності буде перевищувати природній газ.

На власному подвір’ї вони обіцяють збудувати першу у країні водневу станцію, а до кінця року спробують отримати газ метан з вуглекислого газу за допомогою напівпромислової установки.

Читайте також:

Вчені шукають альтернативу газу

Альтернатива холодним батареям

Російський газ для України коштуватиме 376 доларів


Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: