Україна може послати спецназ боротися проти піратів

Для цього необхідно ухвалити закон, яким дозволити використання збройних сил за кордоном.

Україна розглядає можливість супроводження спецназом судів з українським екіпажем.

Про це заявив міністр закордонних справ Петро Порошенко в ефірі Шустер Live.

"Ми внесли пропозицію, щоб наш український спецназ, який буде фінансуватися з бюджету, супроводжував кораблі під українським прапором і з українським екіпажем", - сказав він.

"Є доручення президента, погодили з урядом, забезпечили, що з 2010 року ми виділяємо фінансування, і у такий спосіб ми будемо намагатися укласти угоду з усіма країнами, бо без дозволу цих країн ми не можемо допустити збройні підрозділи на кораблі", - зазначив міністр.

Порошенко також заявив, що для цього необхідно ухвалити закон, яким дозволити використання збройних сил за кордоном у цих програмах.

"Буде виїздити спецназ, який буде працювати на умовах ротації, з власним озброєнням, щоб дати піратам по зубах", - сказав він.

Коментуючи ситуацію навколо захопленого сомалійськими піратами судна ”Аріана”, на борту якого знаходять 24 українця, міністр заявив: "Відповідно до жорстких міжнародних вимог, жодна держава світу не може вести переговори з терористами".

"Це справа компанії, яка експлуатує кораблі", - зазначив Порошенко.

"Єдиний випадок, коли з терористами ведуть переговори і де-факто викупами фінансують і стимулюють терористичну діяльність – це так звана піратська проблема в Аденській затоці", - сказав міністр.

Він заявив, що українські моряки живі. "Умови там важкі, але зрозуміло, чому вони важкі, отримана була інформація, що одна член екіпажу, жінка, має проблеми зі здоров`ям і їй не вистачає ліків", - зазначив Порошенко.

"Одразу була дана команда керівнику штаба у міністерстві забезпечити і запропонувати ліки. У понеділок ми отримали відповідь піратів, що вони мають достатньо своїх ліків і від нас їх приймати відмовилися", - розповів міністр.

Читайте також:

МЗС: у хворої жінки на "Аріані" є ліки

Моряки з Arctic Sea розповіли свою версію викрадення

Захоплене піратами судно з українцями прямує до Сомалі

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: