Україна хоче приєднатися до європейської системи ПРО

Україна має два об'єкти, успадковані від колишнього СРСР, які можуть використовуватися для потреб ПРО.

 Україна буде готова взяти участь у створенні європейської протиракетної оборони (ПРО), якщо США і Росія між собою домовляться. Таку позицію озвучив міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко під час виступу у Фонді Карнегі.

За словами Грищенка, Україна має два об'єкти, успадковані від колишнього СРСР, які можуть використовуватися для потреб ПРО - один у Севастополі і інший в Мукачево.

З лютого 2008 українські радіолокаційні станції припинили передачу інформації в Росію у зв'язку з денонсацією відповідної двосторонньої угоди.

"Якщо вони можуть бути використані для спільної чи, наскільки я розумію різницю в термінології між США і Росією, загальної системи (ПРО), то тоді ми будемо раді прийняти в ній участь", - зазначив Грищенко, підкресливши, що в України є серйозний і передовий досвід у розробці ідей, які могли б виявитися доречними у забезпеченні ефективності даної конкретної системи.

"Але перш за все ми повинні зрозуміти логіку нинішніх дискусій між США і Росією відносно того, де, як, в яких масштабах і з якою метою вона буде створена. Українська сторона готова позитивно брати участь у цій дискусії, але зазвичай, пропозиція про допомогу в переговорах між двома не завжди вітається. Коли його будуть готові прийняти, ми готові брати участь ", - зазначив Грищенко.

Нагадаємо, за словами заступника помічника Генсека НАТО з політичних питань і політики безпеки, спецпредставника з питань зв'язків з країнами Кавказу і Середньої Азії Джеймса Аппатурая, альянс веде переговори щодо питання ПРО тільки з Росією, однак дуже добре розуміє важливість скоординованої системи для майбутнього Європи.

Як відомо, проти розміщення в країнах східної Європи елементів ПРО США різко виступає Москва. У свою чергу Вашингтон неодноразово заявляв, що не має наміру розвивати свою протиракетну систему таким чином, щоб вона створила загрозу ракетному потенціалу Росії.

Читайте також:

Грузія готова розмістити у себе протиракетний радар США

Росія створила боєголовки, які вб'ють американську систему ПРО

Росія припустила початок нової гонки озброєнь

Обама та НАТО відкинули ідею Мєдвєдєва об'єднати системи ПРО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: