Україна може стати жертвою земельної експансії

Іноземні країни починають скуповувати землю, щоб нагодувати своє населення. Україна може перетворитися на державу третього світу.

Іноземні держави прагнуть контролювати великі масиви землі. Жертвою чергової експансії на земельному ринку може стати Україна, попередив академік НАН, директор Інституту економіки та прогнозування Валерій Геєць.

Він пояснив, що нинішня криза змусила багатьох світових гравців виходити за межі фінансової сфери і вкладати кошти у налагодження економічної діяльності на землі, щоб забезпечити населення своїх країн продуктами харчування.

"Світ, пройшовши такий складний шлях трансформування, не убезпечився від найпростішого: люди голодні, і досить масово", - зауважив науковець в інтерв’ю "Дзеркалу тижня".

Він повідомив, що Саудівська Аравія, Японія, Китай, Індія, Лівія, Корея, Єгипет визначили на рівні держави довгострокову стратегію забезпечення продовольством населення своїх країн.

"Зокрема, є надзвичайно спокуслива ідея взяти під контроль величезні масиви земель України, Росії, Бразилії, інших країн та організувати на них діяльність, спрямовану на забезпечення продовольством", - наголосив Геєць.

Зокрема, за його словами, інвестори із Саудівської Аравії ведуть переговори в Україні про виробництво продовольства на орендованих землях. Світовий банк також посилено працює над тим, щоб землі в Україні могли продаватися іноземним інвесторам.

Експерт переконаний, що, отримавши контроль над величезними масивами землі, іноземці організують виробництво сільськогосподарської продукції, а продукти харчування вироблятимуть на території своїх країн.

"Що на нас чекає далі? Я про це вже чув, коли дискутував із вченими з європейських країн. Вони мені говорили: "Давайте біоенергетичні ресурси, а продовольство купите". Виходить, не все гаразд і з купівлею продовольства. Подорожчало, і дуже", - підкреслив Геєць.

Він нагадав, що Австрія та Німеччина підтримують виробництво ріпаку в Україні для виробництва біодизелю на потужностях, які вони побудували у своїх країнах. Адже основна додана вартість саме і формується наприкінці технологічного циклу.

"Якщо не подбаємо про аграрний сектор і не наведемо лад, оголошений багатьма країнами "похід" по землі сільськогосподарського призначення з метою нагодувати своє населення реалізується за сценарієм ріпаку. Ріпак вирощуємо, продаємо Німеччині та Австрії, а самі ресурсів пального не маємо. Робочих місць - теж. Чим не країна третього світу?" – резюмував вчений.

Читайте також:

Через 40 років у світі буде масовий голод

Експерти не радять вкладати гроші в земельні ділянки

На Полтавщині зникає сіль. За сірниками - черги

Імпорт в Україну під загрозою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: