Україна може висунути Росії претензії

Україна визначиться з висуненням претензій до Росії з приводу аварії, що вплинула на екологію Керченської протоки, після експертизи.

Україна визначиться з можливістю висунення претензій до Росії з приводу аварії, що вплинула на екологію в Керченській протоці, після отримання результатів технічної експертизи.

Про це заявив у понеділок на брифінгу прем'єр-міністр України Віктор Янукович.

"Після того, як завершиться вивчення аварії на рівні експертів, ми зможемо дати остаточну відповідь на це питання", - сказав він. "Крім того, ми повинні будемо оформити ці висновки згідно міжнародним законам, що діють", - відзначив Янукович.

Крім того, прем'єр заявив, що Україна вважає за доцільне перегляд судноплавного режиму в районі Керченської протоки.

Він відзначив, що вважає доцільним переглянути існуючі норми з урахуванням чинної міжнародної практики. Як приклад Янукович навів режим експлуатації судноплавної протоки "Босфор", якою заборонено вхід суден, що не мають подвійного дна.

Янукович також повідомив, що сьогодні, він підпише лист на ім'я прем'єр-міністра Росії Віктора Зубкова, в якому буде викладено ініціативу України про створення спільної робочої групи із вироблення необхідних заходів і пропозицій.

Прем'єр сказав про те, що на ліквідацію наслідків розливу нафти український уряд вже виділив 15 мільйонів гривень.

"Вже сьогодні 15 мільйонів гривень направлені в регіони", - сказав глава уряду. За словами Януковіча, це не остаточна,сумма і як тільки будуть отримані розміри збитку, завданого стихією, будуть виділені урядом додаткові кошти.

"Далі вважатимемо, і як тільки отримаємо відповідне документальне підтвердження, фінансуватимемо", - додав він. Прем'єр також відзначив, що по кожній з аварій буде створена експертна група і кожна з них буде досліджена.

Нагадаємо, в неділю через ураган і викликаний ним шторм в Чорних і Азовських морях потонули чотири судна, ще чотири корабля сіли на мілину.

За даними Кримського гідрометцентру МНС, швидкість вітру досягала 25 метрів на секунду, ураган пошкодив лінії електропередачі, внаслідок чого багато населених пунктів Криму залишилися без світла.

ВідеоУкраїна може висунути Росії претензії (ексклюзивне відео)

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: