Україна на 20% збільшила запаси газу у сховищах

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Запаси зросли на 1,75 мільярда кубометрів.

Починаючи від 1 квітня 2019 року, Україна збільшила запаси газу в українських підземних сховищах на 20%.

Про це повідомляє "Укратрансгаз".

Станом на 20 травня 2019 року у підземних сховищах газу України міститься 10,49 мільярда кубометрів газу, що на 1,75 мільярда кубометрів більше ніж два місяці тому.

Порівняно з обсягами газу у підземних сховищах, які були у травні 2018 року, цьогоріч обсяги газу перевищують їх на 18,7%.

Таке активне поповнення підземних сховищ газу в Україні пов’язане з невизначеністю з майбутнім газопостачання до України після закінчення 2019 року, коли втрачає чинність контракт між Україною та Росією про транзит газу.

Нагадаємо, на початку травня Росія почала переговори з Україною щодо подовження транзиту газу. На думку очільника "Нафтогазу", "Газпром" не встигне побудувати і запустити обхідні газопроводи до кінця дії контракту, водночас, на відміну від 2009 року, Росія не може перекрити Україні газ.

На останніх переговорах у Брюсселі в січні Україна та Росія під пильним наглядом Європейської комісії намагались домовитися про новий контракт — на транзит газу до Європи. Чинний контракт спливає 31 грудня 2019 року. Без нового договору Україна ризикує вже наступного року втратити три мільярди доларів, які заробляє на перекачуванні блакитного палива з Росії в ЄС. 

Детальніше про перспективи збереження транзиту газа Україною читайте в інтерв'ю Коболєва за посиланням.

ВідеоКабмін знизив ціну на газ для населення

З 1 травня вартість впаде на 300 гривень за 1000 кубів. Про це заявив Володимир Гройсман на засіданні Кабінету міністрів. І додав, що це зниження, він сподівається, не останнє. Раніше в уряді повідомляли, що розробили разом з "Нафтогазом" новий механізм формування ціни, за яким вартість газу для населення буде залежати від ринкової вартості для промисловців.  

Кабмін знизив ціну на газ для населення

Залиште свій коментар

Вибір редакції