Україна на шляху до ЄС зробила тільки 4 із 69 кроків

ЄС вважає, що Україна не виконала умови, пов'язані з окремими складовими політичного діалогу, забезпеченням дотримання прав людини та основних свобод, державного внутрішнього контролю та багато іншого.

Україна виконала тільки 4 із 69 проаналізованих пріоритетів реформ, передбачених Порядком денним асоціації (ПДА) — ключовим документом, який сьогодні регулює відносини між Україною і Євросоюзом. Про це свідчать результати другого етапу (липень-жовтень 2010 року) громадського моніторингу виконання ПДА, які оприлюднено 15 листопада на прес-конференції.

Керівник проекту, голова Ради українського незалежного центру політичних досліджень Юлія Тищенко зазначила, що тенденції протягом липня-жовтня характеризуються як позитивними діями інститутів влади щодо виконання ПДА, так і стагнацією змін з питань політичного діалогу.

"Результати громадського моніторингу демонструють уповільнений характер євроінтеграційних реформ і частково нестачу інформації про політику у сфері європейської інтеграції. Це викликає занепокоєння, оскільки низьке "середнє арифметичне" політики в цій сфері може служити показником реформ в державі в цілому. Відчувається нестача відкритої дискусії щодо українського інтересу в цій сфері та реальних дій влади, які мають наблизити нас до Європейського Союзу", — підкреслила вона.

За її словами, протягом другого етапу моніторингу було проаналізовано 69 пріоритетів ПДА, і за результатами експертів Україна виконала лише чотири пріоритети, в стадії виконання знаходяться 55 пріоритетів, ще 10 виконані не були.

У звіті моніторингу сказано, як експерти оцінили окремі пріоритети у сфері торгівлі, співпраці у сфері енергетики, зокрема, з ядерних питань. Переважна більшість пріоритетів ПДА знаходяться на стадії виконання, але в деяких сферах ситуація не покращилась у порівнянні з першим етапом моніторингу (березень-червень 2010 року).

Як невиконані були оцінені питання, що пов'язані з окремими складовими політичного діалогу, забезпеченням дотримання прав людини та основних свобод, державного внутрішнього контролю та зовнішнього аудиту та контролю, інформаційного суспільства, охорони навколишнього природного середовища.

Другий етап громадського моніторингу дій влади проводився в рамках реалізації проекту "Виконання ПДА між Україною та ЄС: експертний погляд". Участь у проекті взяли 30 експертів неурядових аналітичних центрів.

Читайте також:

Євросоюз вирішив закрити двері перед Україною на 10 років

Європарламентар: резолюція схилить Україну в бік Росії

Янукович чекає план по безвізовому режиму з ЄС через місяць

Саркозі назвав терміни скасування віз між Росією і Євросоюзом

ПР звинуватила європейську партію в необ'єктивності щодо України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: