Україна віддала пріоритет євроінтеграції перед Митним Союзом

Рада, прийнявши поставнову про відносини України з ЄС, поставила крапку в дискусії про вступ України до Митного союзу.

Євроінтеграція визначена одним із головних зовнішньополітичних пріоритетів України.

Відповідне положення міститься в постанові "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС (зона вільної торгівлі) та Митним союзом", ухваленій Верховною радою у четвер, 19 травня.

Це рішення підтримали 289 із 385 депутатів, зареєстрованих в сесійній залі.

Відповідно до постанови, Кабінет міністрів у четвертому кварталі 2011 року має поінформувати Верховну раду про стан виконання рекомендацій парламентських слухань.

В рекомендаціях зазначається, що європейська інтеграція визначається одним із головних зовнішньополітичних пріоритетів нашої держави, і основним першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів та підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС як невід'ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.

Водночас зазначається, що підтримка розвитку торговельно-економічного, науково-технічного та інвестиційного співробітництва України з іноземними державами на взаємовигідній основі також відноситься до засадничих принципів зовнішньої політики України.

"Це є міцним підґрунтям для розбудови взаємодії з новоутвореним Митним союзом Білорусі, Казахстану та Росії як на багатосторонній, так і на двосторонній взаємовигідній основі", - сказано в рекомендаціях.

Згідно із документом, Верховній раді рекомендовано активізувати діяльність щодо прийняття законів, спрямованих на адаптацію законодавства України із законодавством ЄС та нормами і принципами СОТ.

Як зазначив віце-спікер Микола Томенко, коментуючи цю постанову, парламент таким чином поставив крапку в дискусії про вступ України до Митного союзу.

Нагадаємо, раніше у Партії регіонів назвали шантажем заклик президента РФ Дмитра Мєдвєдєва на адресу українського керівництва зробити остаточний вибір на користь Росії або Європейського Союзу.

"...Україна повинна вибирати: Європа або Росія. Упевнений, що такі заяви з обох боків для нас неприйнятні, недоречні, певною мірою є як з одного, так і з іншого боку тиском на нашу країну, а ще точніше - шантажем", - йдеться в заяві депутата від ПР Володимира Толстенка.

Читайте також:

Партія регіонів звинуватила Мєдвєдєва у шантажі

Мєдвєдєв поставив Україну перед вибором: або Росія, або ЄС

Україна підготує безвізовий режим і вільну торгівлю з Європою до кінця року

Росія зажадала Єдиного економічного простору з Україною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: