Україна надасть Росії енергетичну допомогу

Найближчим часом Хакасії не загрожує енергетична криза, проте, якщо виникне необхідність, Україна готова допомогти.

Україна готова надати Росії енергетичну допомогу у зв’язку з трагедією на Саяно-Шушенській ГЕС у разі потреби.

Про це заявив заступник міністра палива і енергетики України Сергій Павлуша.

"Ми співчуваємо всім постраждалим у цій аварії. І співпереживаємо нашим колегам-енергетикам, адже їм доведеться виконати складну роботу з відновлення станції. Ми готові за потреби подати допомогу нашим російським колегам — і фахівцями, і технікою, якщо російська сторона потребуватиме цього. Ми розуміємо, що "втрата" 6400 МВт — це проблема для будь-якої енергосистеми. Для відновлення таких енергогенеруючих потужностей знадобиться час, спеціалісти, техніка і чимало коштів", — наголосив він.

Заступник міністра відзначив, що згідно з інформацією російських ЗМІ, найближчим часом Хакасії не загрожує дефіцит електроенергії, проте, за його словами, незабаром енергопотужності в цьому регіоні Російської Федерації будуть дуже затребувані.

"Швидше за все, це потребуватиме включення резервних потужностей у цьому регіоні або організації перетоків з інших частин російської енергосистеми. Якщо в цьому буде зацікавленість наших російських колег, ми готові розглянути можливість перетоку електроенергії з України в енергосистему РФ для підтримання режимів її роботи", — заявив він.

При цьому Сергій Павлуша підкреслив, що в України є всі необхідні потужності, які можна швидко задіяти, відзначивши, що комерційні умови такого експорту повинні влаштовувати обидві сторони.

Нагадаємо, аварія на Саяно-Шушенській ГЕС, найбільшої електростанції країни, сталася вранці 17 серпня.

З невідомих поки причин, сталося часткове руйнування машинного залу ГЕС. Сильні пошкодження отримали сьомий і дев'ятий гідроагрегат, третій, четвертий і п'ятий агрегати завалені металоконструкціями.

СКП РФ заявив, що версія про теракт на ГЕС не отримала підтвердження.

Читайте також:

Версію теракту на ГЕС у Хакасії відкинули

Путін прирівняв зниклих безвісти на ГЕС в Хакасії до загиблих

Порушено кримінальну справу проти журналіста, який висвітлював аварію на ГЕС

Госпіталізований відповідальний за ліквідацію аварії на Саяно-Шушенській ГЕС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: