Україна найбільше у Східній Європі постраждала від кризи

Президент ЄБРР закликав європейські країни допомогти Україні матеріально і політично.

Україна потерпає від економічної кризи найбільше серед країн Центральної та Східної Європи.

Про це заявив директор Європейського банку реконструкції та розвитку Томас Міров.

Він зокрема зазначив, що криза сильно вплинула на діяльність ЄБРР, змінивши його роль, зокрема, у східноєвропейському регіоні.

"До 2007-2008 років розвиток характеризувався тим, що приватні банки й інвестори відкрили для себе Східну й Центральну Європу, - тому на багато з традиційних видів діяльності ЄБРР попит упав. Сьогодні ж усе по-іншому. Адже кожен знає, що криза завдала дуже сильного удару по Східній Європі. Інвестори й банки нині дуже обережні, коли йдеться про роботу в цьому регіоні", - сказав він. У цілому діяльність ЄБРР поширюється на 30 країн: від Монголії до балтійських країн.

З усіх них, за словами Мірова, найгіршою нині є ситуація в Україні. Голова ЄБРР вважає, що причина цього - те, що зараз немає попиту на метал, який приносив країні основні прибутки, а ціни на нафту та газ для України, навпаки, зросли.

"Але до цих економічних проблем додається ще й політична нестабільність. Керівники держави поводяться як конкуренти, особливо з огляду на наступні президентські вибори", - зазначив Міров.

"До того ж Україна не входить до ЄС, а отже – не може скористатися з багатьох можливостей отримати підтримку. Але не слід забувати, що йдеться про країну із 46-мільйонним населенням", - також звернув він увагу.

В той же час, президент ЄБРР впевнений, що європейці можуть і повинні допомогти Україні.

"Незабаром у Празі пройде саміт, присвячений програмі Східного партнерства Європейського союзу. Хоча Україна не є членом ЄС і не є кандидатом на вступ, вона залишається надто важливою й надто великою країною, і Європейський союз не може бути байдужим до неї", - наголосив Міров.

"Гадаю, ми маємо допомогти Україні матеріально. Але ми повинні також використати наші важелі політичного впливу, щоб внутрішньополітичні дебати не призвели до застою в цій країні", - пояснив він.

Відповідаючи на запитання про обсяги фінансової допомоги, яку потребує Україна, голова ЄБРР сказав: "Очевидно, кожна країна потребує більше допомоги й підтримки, ніж може бути надано".

"У ситуації з Україною в ході кооперації з МВФ ішлося про 16,5 мільярда доларів. Це безпосередня допомога, яка потрібна в екстреному порядку. Але її надання слід супроводжувати зусиллями, зокрема в галузі консолідації держбюджету. А для цього потрібен певний рівень внутріполітичної єдності", - додав Міров.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Юлія Тимошенко заявила, що економічна криза в Україні буде подолана до кінця 2009 року.

Глава уряду відзначила, що протягом останніх двох місяців Україна вже почала виходити з кризи, зокрема показала позитивну динаміку зростання виробництва і підйом в деяких галузях.

Разом із тим, за прогнозом Світового банку, фінансова криза може перетворитися на гуманітарну катастрофу у світі.

Зокрема, вже цього року до крайнього зубожіння можуть бути доведені 90 мільйонів людей по всьому світу, кількість тих, хто голодує перевищить мільярд.

Читайте також:

Світова фінансова криза перетвориться на гуманітарну катастрофу

Тимошенко пообіцяла здолати кризу до Нового року

Зарплати українців за рік впали на 11%

Заступник Тимошенко запропонував змінити фінансову систему світу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: