Україна налаштована продовжити партнерство з НАТО

Начальник Генштабу: ми налаштовані продовжувати наші відносини з НАТО 

Україна продовжуватиме конструктивне партнерство з НАТО та іншими військово-політичними блоками в усіх питаннях, що становлять взаємний інтерес.

Як повідомляє Департамент преси та зв'язків із ЗМІ Міністерства оборони України, про це начальник Генерального штабу Збройних сил України генерал-полковник Григорій Педченко заявив під час зустрічі у Києві з Верховним головнокомандувачем Стратегічного командування НАТО з трансформації генералом Стефаном Абрілом.

У ході переговорів сторони обговорили пріоритети військової співпраці України з НАТО, результати проведення Оборонного огляду в Україні, пріоритетні завдання з реформування української армії, а також актуальні напрямки розвитку співпраці у військовій сфері між Збройними силами України та Стратегічним командуванням НАТО з трансформації.

Порушуючи питання військового співробітництва з НАТО, Педченко нагадав, що Україна проголосила політику позаблоковості. Головним пріоритетом її зовнішньої політики є забезпечення інтеграції України у європейський політичний, економічний і правовий простір з метою набуття членства у Європейському Союзі.

Проте, за словами начальника Генерального штабу ЗСУ, згідно із законом "Про засади внутрішньої і зовнішньої політики", "Україна продовжуватиме конструктивне партнерство з Північноатлантичним альянсом та іншими військово-політичними блоками в усіх питаннях, що становлять взаємний інтерес".

"Україна та її Збройні сили у відносинах з НАТО реалізують принцип послідовності та наступництва, зосереджуючись на прагматичному співробітництві. Головною метою співпраці з НАТО у військовій сфері є розвиток Збройних сил України у відповідності до кращих світових стандартів", – зазначив начальник Генштабу.

Також Педченко підкреслив, що на сьогодні співробітництво ЗСУ з НАТО продовжується за такими основними пріоритетними напрямами як оборонне планування, розвиток оперативних спроможностей та участь в міжнародних операціях з врегулювання кризових ситуацій.

"Основні зусилля у реформуванні Збройних сил буде зосереджено на вирішені проблем, які знижують рівень їх бойової готовності", – наголосив він, додавши, що практичне співробітництво НАТО дозволяє українській стороні ефективно реалізовувати національні пріоритети у військовій сфері.

"Ми налаштовані продовжувати наші відносини з НАТО та виконувати прийняті міжнародні зобов'язання. Це ключ до вирішення спільних безпекових проблем сьогодення та майбутнього", - резюмував Педченко.

Нагадаємо, раніше президент Віктор Янукович наголошував, що дуже важливо, аби у новій стратегічній концепції НАТО "такі позаблокові країни, як Україна, знайшли там своє місце у створенні безпекової європейської системи".

Читайте також:

Україна просить НАТО виділити їй місце у системі безпеки

Меркель застерегла НАТО від занадто інтенсивного зближення з Росією

Мєдвєдєв доручив відстежувати контакти України з НАТО

Меркель схвалила позицію Януковича щодо НАТО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: