Україна наполягатиме на відмові Росії від "Південного потоку"

Україна в переговорах з Росією і ЄС продовжує наполягати на ухваленні українського варіанту модернізації української газотранспортної системи замість реалізації проекту "Південний потік".

Президент Віктор Янукович вважає безперспективним будівництво Росією газопроводу "Південний потік", що передбачає транзит російського газу в Європу в обхід України, в разі згоди Росії і Європейського Союзу модернізувати українську газотранспортну систему.

Про це Янукович сказав в інтерв'ю 3 українським телеканалам.

"Якщо Росія і Європейський Союз погодяться на український варіант модернізації української газотранспортної системи, "Південний потік" відпаде сам собою", - сказав президент.

Він підкреслив, що переговори з цієї теми проходять складно.

З його слів, рішення будувати "Південний потік" стало реакцією на авантюрну політику попередньої української влади у відношенні Росії.

Президент зазначив, що в рамках модернізації української ГТС будуть добудовані газопроводи на півдні України, що дасть змогу збільшити можливість прокачування газу через Україну приблизно на 35 млрд куб. м за рік у разі реалізації першої черги проекту модернізації.

"Ми вносимо пропозицію, щоб і Росія, і Європа отримали доступ до управління українською газопровідною системою через участь в модернізації української газопровідної системи", - сказав він.

Янукович уточнив, що для цього Україна готова надати можливість отримати партнерам акції та стати акціонерами української ГТС, приймати участь в правлінні та наглядовій раді спільного підприємства, щоб мати повну інформацію про стан і роботу ГТС.

Президент підкреслив, що мова не йде про існуючу українську ГТС, яку, за його словами, Україна сама може підтримувати в робочому стані.

За словами президента, будівництво нових потужностей української ГТС, що збільшують транзитні можливості України, обійдеться в 3,5 млрд доларів, у той час як будівництво газопроводу Південний потік, який будує Росія в обхід України, оцінюється в 15 млрд доларів.

Він зазначив, що Україна повинна переконати Росію і ЄС у тому, що є надійним партнером як транзитна країна.

Як повідомлялося, в листопаді прем'єр-міністр Микола Азаров запропонував Австрії розглянути можливість модернізації української газотранспортної системи як альтернативу будівництву газопроводу "Південний потік".

Проект газопроводу "Південний потік" має пройти від чорноморського узбережжя Росії до Болгарії й продовжитися до півдня Італії й Австрії.

Потужність трубопроводу планується в обсязі 63 млрд куб. м за рік.

Читайте також:

Росія клянеться, що не хоче нашкодити Україні

Росія: Україна - друг, але "Південний потік" дорожчий

Бойко: Україна отримала козир у боротьбі з "Південним потоком"

Німеччина візьме участь в будівництві "Південного потоку"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: