Україна називає вимоги "Газпрому" провокацією

Уповноважений президента Богдан Соколовський пояснив, чому Україна не може прийняти російський газ.

Заявку "Газпрому" на відновлення транзиту газу технологічно неможливо виконати, заявляє уповноважений президента України з питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський.

Він пояснив, що запропонований "Газпромом" маршрут (транзит 76,6 млн. куб. м природного газу через газовимірювальну станцію "Суджа" (Курська обл.) у напрямі ГВС "Орловка") є технічно неприйнятним.

"Традиційно газ у напрямі "Орловки" поступає по транспортних коридорах через ГВС "Валуйки" (Білгородська обл.) і "Писаревка" (Ростовська обл.). А запропонований "Газпромом" маршрут через "Суджу" означає, що газ необхідно поставляти по обхідному маршруту і паралізувати для цього внутрішню систему подачі газу в Донецьку і Луганську області - це провокація проти України", - підкреслив Соколовський.

Він не виключає, що російська сторона свідомо спланувала цю акцію, щоб не було можливості поставити газ саме туди, де його якнайбільше чекають - у Болгарії та інших балканських країнах.

За словами Соколовського, російським фахівцям добре відомо, що після припинення поставок газу українська система була переведена в автономний режим роботи, і забезпечити запропонований маршрут транспортування газу після такого нештатного режиму вона не може.

Водночас він спростував повідомлення "Газпрому" про те, що Україна відмовляється приймати російський газ для транзиту. "Російський газ поступає. Україна просто не має таких кранів, щоб фізично перекрити його вхід до своєї ГТС", - підкреслив уповноважений президента.

"Експерти підтверджують, що газ пішов", - додав він. При цьому підкреслив, що Україна виконає всі свої зобов'язання і жодного кубометра чужого газу на її території не залишиться.

Раніше Європейська комісія заявила, що газ по території України поступає або дуже невеликими обсягами, або не поступає взагалі.

Читайте також:

Російський газ так і не дійшов до України
Хто виграв від "газової війни" Росії та України
Мєдвєдєв ще раз довів, що Росія непослідовна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: