Україна не дасть Росії оновлювати флот

МЗС нагадало Росії, що не можна оновлювати Чорноморський флот новими підводними човнами без згоди української сторони.

Росія не може проводити модернізацію чи оновлення Чорноморського флоту, розташованого на території Криму, без згоди української сторони.

Про це заявив речник українського Міністерства закордонних справ Василь Кирилич. Так він прокоментував намір ВМФ РФ передати Чорноморському флоту нові підводні човни.

За словами Кирилича, заміна озброєнь повинна бути формалізована відповідними українсько-російськими угодами.

"Модернізація або введення нових суден ЧФ РФ може проводитися тільки за згодою України, і це чітко передбачено угодою між Україною та РФ про параметри розподілу ЧФ від 1997 року", - наголосив дипломат.

"Це питання не є новим, воно неодноразово обговорювалося в ході двосторонніх консультацій, і позиція України з цього питання добре відома російській стороні", - також відзначив він.

Кирилич звернув особливу увагу на те, що Україна виступає проти оновлення ЧФ РФ у Криму новими кораблями. "Ми проти збільшення кількості військових одиниць ЧФ Росії, що базується на території України. Однак коли мова йде про заміну військових одиниць, то ця заміна має бути повністю адекватною: тип на тип, клас на клас", - пояснив речник МЗС.

Нагадаємо, раніше заступник начальника головного штабу Військово-морських сил РФ Олег Бурцев заявив, що Росія планує передати Чорноморському флоту до десяти підводних човнів, у томі числі новітнього типу.

Російський військовий, разом із тим, поскаржився, що Україна розглядає цю передачу не як оновлення озброєнь ЧФ, а як "постановку на озброєння нового виду зброї".

Читайте також:

Росія введе до Криму новітні підводні човни

Російський спікер: ЧФ має залишитися в Україні після 2017 року

Експерт: Росія готується виводити флот з Криму

Уряд попросить у Росії віддати борги ЧФ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: