Україна не має грошей на розробку шельфу Зміїного

На розвідку шельфу навколо острова Зміїний необхідно витратити мільйони гривень: ні коштів, ні техніки немає.

Лише геологічна розвідка шельфу навколо острова Зміїний потребує вкладення сотень мільйонів гривень. Для повноцінної розвідки та розробки нафтогазових родовищ необхідно затратити значно більшу суму.

Наразі для цього немає ні коштів, ні технічних засобів, заявив керівник підприємства "Чорноморнафтогаз" Анатолій Присяжнюк.

Він зауважив, що в 200 році їх підприємство пробурило дві свердловини, проте з них було отримано невеликий запас, "який не представляє жодного інтересу".

Крім того, за словами Присяжнюка, наявні родовища розташовані на такій відстані, де відсутня будь-яка інфраструктура.

"Тільки щоб підключитися до чинної інфраструктури, підвести газогін, необхідно витратити сотні мільйонів, а то і мільярдів гривень", - стверджує фахівець.

Присяжнюк також підкреслив, що запаси шельфу достеменно невідомі. Тому не можна казати, яка частка родовищ відійшла Румунії.

Нагадаємо, 3 лютого Міжнародний суд ООН в Гаазі вирішив багаторічну суперечку Румунії та України щодо морської території навколо острова Зміїний у Чорному морі.

До Румунії відійшла більша частина шельфу, яка, за оцінками експертів, містить приблизно 12 млн. т нафти і 70 млрд. кубометрів газу. Втім, точної цифри ніхто назвати не може через відсутність достовірних розвідувальних даних. Це стосується і території, що залишилася в України.


Читайте також:

МВФ вимагає від України жорсткого кризового менеджменту
Тимошенко замінює газ на вугілля та солому
Кому дістався острів Зміїний?

ВідеоУкраїна не має грошей на розробку шельфу Зміїного

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: