Україна не надсилатиме війська для звільнення "Аріани" від піратів

МЗС поки лише вивчає можливість перебування бійців "Альфи" поблизу Сомалі для захисту суден з українцями на борту.

Україна не буде застосовувати жодних військових дій для звільнення екіпажу судна "Аріана". Про це на брифінгу заявив речник Міністерства закордонних справ Валерій Джигун.

"Жодних силових акцій для звільнення українських громадян з судна не планується. Все це небезпечно, передусім, для життя і здоров'я громадян, які там перебувають. Відбувається процес, і останнім часом він стабілізувався, передано ліки (при сприянні Іспанії) на це судно, ситуація там залишається стабільною, намічений прогрес по переговорному процесу", - сказав він.

Джигун спростував інформацію про можливе перебування 12-річної дівчинки - доньки механіка судна - на кораблі. "Офіційно ця інформація не підтвердилась", - зазначив він.

За його словами, МЗС координує питання опрацювання можливості перебування бійців спецпідрозділу "Альфа" поблизу Сомалі для захисту суден з українцями на борту. Джигун наголосив, що в першу чергу потрібен спеціальний дозвіл Верховної ради на використання збройних сил в такій ситуації. "Усі пропозиції з цього проводу зараз опрацьовуються", - сказав він.

Нагадаємо, балкер "Аріана" сомалійські пірати захопили 2 травня. Балкер із вантажем сої прямував із Бразилії на Близький Схід. У той час в Індійському океані пірати встигли захопити з десяток суден різних країн. Утім, лише грецька "Аріана" з українцями на борту побила сумний "рекорд" торговельного флоту. У полоні вони перебувають уже півроку.

Читайте також:

У полоні піратів вже півроку перебуває 12-річна українка

Пірати погрожують затопити "Аріану" разом з екіпажем

Сомалійські пірати витрачають мільйонні викупи на повій

Українські моряки відстрілялися від піратів

ВідеоУкраїна не надсилатиме війська для звільнення "Аріани"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: