Україна не отримає кредит, поки не домовиться с МВФ

У Секретаріаті президента говорять про важливість співпраці з МВФ та мають намір запросити місію в Україну для подальших переговорів.

Перший заступник голови Секретаріату президента України – представник президента в Кабінеті міністрів Олександр Шлапак сподівається, що до кінця цього тижня вдасться узгодити позицію всіх гілок влади щодо подальших переговорів з Міжнародним валютним фондом і запросити місію МВФ для завершення переговорів на тему попереднього траншу і щодо надання другої частини кредиту.  

Про це Шлапак повідомив сьогодні на брифінгу в Києві.

"Я сподіваюся, що цього тижня відбудеться спеціальна нарада, в рамках якої візьмуть участь всі перші керівники держави, щоб узгодити нашу позицію на переговорах з МВФ. Сподіваюся, ми матимемо можливість на початку наступного тижня або наприкінці цього тижня запросити місію МВФ для завершення переговорів..., щоб наступного тижня ми ухвалили в парламенті необхідні законодавчі акти і домовилися про отримання наступного траншу”, – сказав Шлапак.

За його словами, для України дуже важлива подальша співпраця з МВФ. “Жоден серйозний інвестор, починаючи від Світового банку, Росії, не сяде за стіл переговорів з нами, поки немає програми співпраці з МВФ. Сподіваюся, що це завдання ми успішно вирішимо", – сказав Шлапак.

При цьому він нагадав, що МВФ висловив Україні ряд зауважень, зокрема, щодо невиконання нашою країною низки умов і зобов`язань, які вона взяла на себе, – збалансувати державний бюджет до 1% ВВП, зробити його бездефіцитним тощо. Також одним із зауважень є втручання уряду в діяльність НБУ і незабезпечення стабільності валютного курсу.

За словами Шлапака, Україні необхідно виробити єдину позицію уряду, президента України і Національного банку щодо переговорів з МВФ.

Міжнародний валютний фонд 5 листопада 2008 року схвалив рішення про виділення Україні стабілізаційного кредиту в розмірі 16,43 млрд. доларів США для зміцнення довіри у фінансовому секторі й допомоги економіці країни, що постраждала від світової фінансової кризи.

Читайте також:

Долар перевищить 10 грн. вже цього тижня

Порошенко: МВФ не відмовив Україні

Євросоюз хоче подвоїти фінансування МВФ

ВідеоУкраїна не отримає кредит, поки не домовиться с МВФ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: