Україна не підтримала критичну заяву Європи про Лукашенка

Україна відмовилася приєднатися до заяви країн "Вишеградської четвірки", Німеччини та Австрії про порушення прав людини в Білорусі.

Україна не підписала заяву країн "Вишеградської четвірки" (Угорщина, Польща, Словаччина і Чехія), Німеччини та Австрії про порушення прав людини і демократичних свобод у Білорусі.

Про це розповів журналістам прем'єр Микола Азаров у Братиславі.

"Такі документи відпрацьовуються не за 5 хвилин. Україна отримала текст цієї угоди сьогодні вранці. Такі документи, взагалі кажучи, проходять певні процедури розгляду", - заявив Азаров.

"Є порядок розгляду таких заяв, коли країна підписується під такою-то заявою. Тож, будемо говорити, в даній ситуації суто процедурні моменти зіграли свою роль", - уточнив він.

При цьому Азаров додав, що Україна, з огляду на сформовані у неї з Білоруссю хороші відносини, може вплинути на ситуацію з правами людини в цій країні іншими методами.

"Білорусь, по-перше, для нас країна, з якою у нас всі кордони відкриті, існує договір про вільну торгівлю, ми найближчі сусіди, і те, що відбувається в Білорусі, не може нас не турбувати", - зазначив він.

"Цю стурбованість, з огляду на оцінки, які зараз висловлюються європейськими країнами, у нас є можливість донести до керівництва Білорусі іншими методами, іншими способами, що ми, до речі сказати, і робимо", - заявив Азаров.

Прем'єр зазначив, що таку позицію він висловив в ході засідання саміту "Вишеградської четвірки", Німеччини, Австрії та України і вона була сприйнята з розумінням.

За його словами, Україна вважає, що діалог зможе принести більше користі, ніж підписаний документ, який українська сторона не мала можливості детально вивчити.

Нагадаємо, нещодавно президент Віктор Янукович заявив, що його білоруський колега Олександр Лукашенко "перегнув палицю" щодо опозиції, яка влаштувала несанкціоновану акцію протесту після президентських виборів 19 грудня в Мінську. Проте, на думку Януковича, Лукашенка просто ввели в оману його спецслужби.

Читайте також:

Білорусь назвала санкції США проти Лукашенка "сталінізмом"

У Білорусі визнали, що деяких опозиціонерів затримали незаконно

Лукашенко запевнив Європу, що він не кровожерливий

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: