Україна не причетна до діоксину, знайденого в німецьких яйцях

Три незалежні дослідження показали, що українська кукурудза, яку використовували як корм у німецьких птахофермах, не містила діоксину. Мінагрополітики вимагає відбілити імідж України в ЄС.

Доказів того, що українська кукурудза, яка використовувалась для годування курей у Німеччині, містить діоксин, не виявлено, пише "КоммерсантЪ-Украина" в статті "Из яда вон выходящая".

Про це повідомив заступник міністра агрополітики Іван Демчак, посилаючись на дослідження, проведені українськими, нідерландськими і німецькими лабораторіями.

Аналізи проводили Роттердамська International Laboratories TLR, гамбурзька Eurofins та Київський інститут екогігієни і токсикології ім. Медведя.
Відсутність діоксину в українській кукурудзі визнають і нідерландські імпортери. "Жоден тест не підтвердив наявність діоксину в українській кукурудзі", - заявив власник компанії Meunerie Liegeois Ламбер Льежуа.

За його словами, Meunerie Liegeois імпортує зернові з України вже 12 років і жодного разу не стикалася з поганою якістю продукції. "Тепер, коли відомі результати тестів, ми особливо обурені розпалюванням цього скандалу в Німеччині", - зазначив пан Льежуа.

Українські фахівці вважають, що причиною появи діоксину в німецькому комбікормі могли стати інші компоненти кормів. "Вісім років тому в курей, вирощених у Франції та Бельгії, також був виявлений діоксин. В результаті виявилось, що діоксин був у комбікормі, який проводився з використанням рослинної олії, забрудненого цією токсичною речовиною. Діоксин потрапив в масло при його транспортуванні", - розповів професор Інституту екогігієни і токсикології ім. Медведя Микола Проданчук.

На думку Івана Демчака, звинувачення в наявності діоксину в українській кукурудзі негативно позначаються на репутації України як експортера зернових. "До того ж це могло вплинути на отримання дозволу на експорт вітчизняного м'яса курки в Європу", - стверджує він.

У Мінагрополітики мають намір домогтися спростування неправдивої інформації. "На початку наступного тижня ми звернемося до посольства Німеччини з вимогою спростувати заяву про зміст в нашій кукурудзі діоксину", - заявив Демчак.

Нагадаємо, на початку травня Україну звинуватили в постачаннях до Євросоюзу кукурудзи з вмістом діоксину. За повідомленнями німецької преси, отрута був виявлений в курячих яйцях на німецьких фермах, в яких годували птицю комбікормом, виготовленим з українських зернових.

Згідно з повідомленням Єврокомісії, джерелом забруднення стала фуражна кукурудза, що поставляється українським експортером зерна компанією "Дніпро-2" нідерландським компаніям Meunerie Liegeois і Doens Food Ingredients. Українська кукурудза, що поставляється в Нідерланди надалі використовувалася в тому числі німецькими фермерами для виробництва комбікормів.

Кількісний склад діоксину в яйцях не шкідливий, якщо їх не їсти довго. Це визнають і німецькі фахівці. Проте місцеві ЗМІ швидко розповсюдили новину до економічно небезпечних наслідків.

Читайте також:

У появі українського діоксину в яйцях у Німеччині звинуватили ісландський вулкан

У Німеччині закривають птахоферми: у яйцях знайшли діоксин, можливо, український

В Росії кури почали нести зелені яйця

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: