Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна не пустила російських льотчиків до Криму

Авіаполк Північного флоту РФ, попри домовленості, не пустили на тренувальну базу "Нитка". Москва обурюється, у Києві кажуть - жодної політики, технічні проблеми.

Російські льотчики не були допущені на тренажерний комплекс палубної авіації "Нитка" в Криму.

Москва висловила обурення тим, що "політична кон'юнктура" в Україні нібито зриває підготовку російських пілотів, але в українському Генштабі стверджують: навчання були зірвані через технічні причини.

У травні тодішній міністр оборони Юрій Єхануров заявив, що Росія та Україна подовжили домовленість про проведення тренувань російських льотчиків в Криму.

"Нитка" - унікальний і єдиний тренувальний комплекс на території СНД, який повністю імітує умови зльоту і посадки палубної авіації авіаносцем. Але рік тому міністерство оборони України не впустило росіян на територію тренувального комплексу, пояснивши це відсутністю домовленостей між країнами щодо умов тренувань.

Наразі у штабі ВМФ Росії "з прикрістю констатували", що "постійно змінна політична кон'юнктура на Україні і невміння українських політиків відповідати за свої слова порушують, зокрема, і алгоритм підготовки російських військових льотчиків".

Москва також нагадала, що вже декілька років поспіль Україна, яка отримує кошти за надання комплексу в оренду, порушує всі домовленості, тоді як "відсутність обов'язкового тренування поставить під питання можливість польотів молодих льотчиків у так званих природних умовах".

У свою чергу, прес-секретар Генерального штабу України Сергій Кузьмін заявив, що російських льотчиків не пустили на "Нитку" з технічних причин - у зв'язку із закінченням ресурсу використання аерофінішера.

За словами Кузьміна, справді була домовленість між генштабами України і Росії щодо використання російськими льотчиками комплексу "Нитка" у Криму.

"Але виникла технічна проблема. У нашого аерофінішера закінчився ресурс використання. Він у справному стані, проте ми юридично не маємо права продовжити його ресурс, це прерогатива заводу-виробника", - сказав він.

Кузьмін також додав, що аерофінішер виготовлявся на заводі у Санкт-Петербурзі. "Як тільки російська сторона вирішить це питання, вона зможе використовувати "Нитку"", - зазначив прес-секретар.

У Генштабі підкреслили, що жодних політичних мотивів у діях української сторони немає.

Тренуватися на "Нитці" мав авіаполк Північного флоту Росії, що є єдиною льотною частиною в Росії, пілоти якої мають досвід посадки і зльоту з палуби авіаносця. Також до складу Північного флоту входить єдиний у складі російського флоту авіаносний крейсер "Адмірал Кузнєцов".

Читайте також:

У Севастополі за розбій затримано 5 російських матросів

Росія може задіяти морських піхотинців для провокацій в Криму

Україна наполягає на виведенні ЧФ Росії з Криму

Росія та Україна домовились про спільний випуск Ан-70

Залиште свій коментар

Вибір редакції