Україна не віддає американцям дитину, яку виносила сурогатна матір

Американське подружжя три роки тому уклало угоду з української клінікою,яка знайшла донорів і підібрала сурогатну матір. Вони за все сплатили, але дитину забрали чиновники.

Американське подружжя вимагає від України віддати дівчинку, яку народила для них українська сурогатна матір.

Їхні адвокати уже третій рік намагаються довести, що юридично іноземці - батьки. Українська сторона їх називає не інакше, як покупцями дитини.

Джанет Рунйон з чоловіком три роки тому уклали угоду з української клінікою, що зобов'язувалася знайти донорів яйцеклітини та сперми і підібрати сурогатну матір, щоб їм виносила дитину.

"Наша донька загинула 8 років тому, і ми хотіли б дитину, що підходила по генотипу. В українців слов'янське коріння, генотип схожий", - розповіла Рунйон.

Сурогатній матері вони справно платили 550 доларів щомісяця, а після народження дитини дали ще 13 тисяч. Але коли американка хотіла вивезти немовля, її затримали і порушили кримінальну справу за статтею "торгівля людьми".

"Закрита кримінальна справа, але дитину не повертають. Хоча вимоги Джанетт законні, бо вона матір дитини", - заявив її адвокат Костянтин Куц.

Натомість керівник служби у справах дітей при КМДА Микола Кулеба стверджує, що дитину не приховують, а захищають. Бо американка, за українським законодавством, ніяка їй не матір. "Свої генетичні матеріали ні вона, ні він не надавали", - пояснив чиновник.

Дівчинка наразі знаходиться в опікунів.

Нагадаємо, в Україні залишається ще один хлопчик, якого українська сурогатна мама виносила для гей-подружжя з Бельгії. Він надавав генетичний матеріал, тож, за українським законом, є батьком. Дитину залишили в Україні лише через те, що в Бельгії ще не визначились як трактувати сурогатне материнство.

Читайте також:

Шістдесятирічна жінка народила власну онучку

Парі бельгійських геїв не віддають сина, якого їм народила українка за 4,5 тис дол

Киянин втік від дружини, яка народила йому трійню

Офіційно: чверть населення України - біднота

ВідеоБатьки чи покупці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: