Україна не відмовиться від активної співпраці з НАТО

В МЗС наголошують, що Україна і зараз робить свій внесок у розширення оперативних можливостей НАТО.

Україна не має намірів знижувати рівень відносин з НАТО. Про це заявив заступник міністра закордонних справ Костянтин Єлисєєв на засіданні спільної робочої групи з оборонної реформи Україна-НАТО, яка реалізує низку програм у сфері безпеки та оборони.

"Ми зацікавлені в підтримці політичного діалогу з НАТО. Україна й надалі виконуватиме раніше взяті на себе зобов’язання у відносинах з Альянсом. Ми маємо намір продовжувати всебічні внутрішні реформи, і цінуємо допомогу НАТО в цьому напрямку", - заявив заступник міністра.

За словами Єлисєєва, відносини України з НАТО розвиватимуться на принципах, окреслених Хартією про особливе партнерство України та НАТО.

Заступник глави МЗС нагадав, що Україна братиме участь у Силах реагування НАТО і, таким чином, стане першою країною - не членом НАТО, що бере участь у Силах реагування альянсу.

Єлисєєв зазначив, що Україна і зараз робить свій внесок у розширення оперативних можливостей НАТО. "Україна вже співпрацює з НАТО у сфері стратегічних авіаперевезень", - сказав представник МЗС.

"Важливим напрямком роботи є спільне придушення невоєнних загроз. Так, Україна приєдналася до антитерористичної операції НАТО "Активні зусилля", що проводиться в Середземному морі", - зазначив Єлисєєв.

Він також повідомив, що цього року зроблені перші кроки у сфері кібернетичної безпеки, створено консультативний механізм на рівні експертів.

Особливо Єлисєєв відзначив важливість співпраці України і НАТО у сфері миротворчих операцій. "Сьогодні Україна - єдина країна - не член НАТО, яка бере участь в усіх найважливіших миротворчих операціях під егідою альянсу", - нагадав дипломат.

НАТО продовжуватиме співпрацю з Україною у сфері реформування сектору безпеки та оборони, заявив, у свою чергу, заступник генерального секретаря НАТО з питань оборонної політики і планування Іржі Шедіві. "НАТО продовжуватиме надавати допомогу Україні", - сказав він.

Читайте також:

Україна візьме участь в силах реагування НАТО

Російські десантники будуть стажуватися в країнах НАТО

НАТО назвало поведінку України безпрецедентною

Мєдвєдєв запропонував Україні військовий союз

Україна не відмовиться від активної співпраці з НАТО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: