Україна не вірить, що літак МАУ в Ірані збили через людську помилку - Кулеба

Україна не вірить, що літак МАУ в Ірані збили через людську помилку - Кулеба

Фото: Associated Press

МЗС буде довіряти лише висновку міжнародної групи експертів.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба 14 липня заявив, що Україна не погоджується з версією Ірану про збиття літака МАУ під Тегераном внаслідок людської помилки.

Про це він заявив під час брифінгу.

За словами Кулеби, причини катастрофи повинна встановити міжнародні експерти, але в України залишається багато запитань до Ірану стосовно трагедії.

"Станом на сьогодні Україна не може погодитися з тим, що літак було збито внаслідок людської помилки. Ми переконані, що це питання має з’ясовуватися в межах кримінального розслідування із встановленням усіх фактів. Після цього можна буде остаточно стверджувати про ту чи іншу версію збиття українського літака. На сьогодні нав’язування інтерпретацій є помилковим, ми всі маємо зосередитися на встановленні юридичних фактів", - каже Кулеба.

Міністр зазначив, що МЗС України повністю готове до юридичної та дипломатичної боротьби і "зробить все належне, щоби Іран заплатив найвищу ціну за те, що сталося".

  • 8 січня в Ірані збили літак української авіакомпанії МАУ. Загинули 176 пасажирів і членів екіпажу, серед них - 11 українців. Іранська сторона спочатку спростовувала інформацію про ракетний удар, а вже за кілька днів таки визнала, що літак збили. Але за пів року від трагедії розслідування практично не зрушило з місця. 
  • Влада Ірану переконує, що у комплексі ППО, яким був збитий літак МАУ в Ірані, були порушені налаштування, і це нібито призвело до похибки в даних під час виявлення літака.

Збитий літак МАУ: в Ірані повідомили про порушення системи налаштування комплексу ППО

Збитий літак МАУ: в Ірані повідомили про порушення системи налаштування комплексу ППО

Повʼязані теми:

Наступна публікація