Україна не визнає російські "вибори" в Криму і називає  "результати" нікчемними - МЗС

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Дипломати просять світ посилити тиск на РФ.

Проведення так званих "виборів", організованих Росією на території тимчасово окупованого Криму, порушують норми міжнародного гуманітарного права. Їхнє проведення свідчить про потребу в посиленні тиску на Кремль.

Про це йдеться в заяві українського МЗС.

"Результати цього незаконного голосування є юридично нікчемними, не матимуть жодних правових наслідків та не будуть визнані ані Україною, ані міжнародною спільнотою. Усі причетні до організації та проведення незаконного голосування в тимчасово окупованому Криму особи нестимуть відповідальність згідно із законодавством України", - заявили дипломати зовнішньополітичного відомства.

У міністерстві нагадали, що АР Крим та Севастополь є тимчасово окупованими територіями України, правовий режим яких визначається нормами міжнародного гуманітарного права. Одним із головних обов’язків держави-окупанта є дотримання національного законодавства держави-суверена, тобто України. Крім того, дипломати закликали світову спільноту дати принципову оцінку незаконним діям Росії щодо проведення псевдовиборів на окупованому півострові й посилити політичний та економічний тиск з метою відновлення територіальної цілісності України.

"Будь-які кроки, спрямовані на послаблення санкційного тиску, так звана "нормалізація та налагодження діалогу" на зразок безумовного відновлення роботи РФ у ПАРЄ, лише стверджує державу-окупанта у її безкарності та заохочує до нових правопорушень", - наголосили у Міністерстві закордонних справ.

Нагадаємо, 8 вересня Росія влаштувала в окупованому Криму і Севастополі вибори. Там обирають "парламент" і місцеві "органи влади". На окупованих територіях сформували 1201 виборчу дільницю. Для Криму надруковано 1476750 виборчих бюлетенів. Своєю чергою, прокуратура Криму закликала жителів окупованого півострова не брати участь у "голосуванні" і повідомляти правоохоронні органи автономії про всі відомі факти організації та проведення незаконних виборів.

Відео Вже шостий тиждень у Росії тривають протести на підтримку опозиційних кандидатів на вибори

Активісти також вимагають припинити переслідування та звільнити усіх учасників попередніх мітингів. Пікети довелося цього разу влаштовувати одиночні, оскільки мерія Москви дозволу на масову акцію не дала. Наразі відомо про одного арештованого у Москві та 12-х у Санкт-Петербурзі, одного з яких затримали лише за те, що він запитав у поліцейського чому арештували протестувальника.  

Вже шостий тиждень у Росії тривають протести на підтримку опозиційних кандидатів на вибори

Залиште свій коментар

Вибір редакції