Україна не вступатиме до митного союзу з Росією

В адміністрації президента Віктора Януковича заявили, що питання про приєднання України до митного союзу Росії, Білорусі і Казахстану "стояти не може".

Україна не вступатиме до митного союзу Росії, Білорусі і Казахстану, оскільки це суперечить зобов'язанням України перед СОТ.

"Розмову про митний союз завела прем'єр Тимошенко, а не Віктор Федорович (Янукович)", - зазначила перший заступник глави адміністрації президента Ірина Акімова.

"Віктор Федорович і в своїй інавгураційній промові, і під час передвиборної кампанії чітко і ясно показав, що будь-які нові кроки у міжнародному співробітництві з будь-якими країнами можуть будуватися тільки за умови не порушення вже укладених договорів", - наголосила вона.

"Оскільки митний союз прямо суперечить і буде дуже сильно ускладнювати членство України у Світовій організації торгівлі, на сьогоднішній день, та й на завтрашній, післязавтрашній це питання стояти не може", - пояснила Акімова.

За її словами, Україна буде сприяти вступу до СОТ інших країн СНД, і "на цьому ґрунті вже організовувати нашу митну політику".

Як повідомлялося раніше, за дорученням президентів Росії, Білорусі і Казахстану єдиний економічний простір має бути створено до 1 січня 2012 року.

Крім того, Москва запросила приєднатися до митного союзу й Україну. Дмитро Мєдвєдєв доручив митній службі розробити питання участі України у формуванні союзу, якщо на це погодиться українське керівництво. А російські ЗМІ писали, що в команді Віктора Януковича нібито йде серйозна робота з підготовки приєднання України до єдиного митного простору.

Читайте також:

Янукович створив антикорупційний комітет

Росія побажала Україні успішно вступити в ЄС

Мєдвєдєв доручив приєднати Україну до Митного союзу Росії, Казахстану та Білорусі

Росія нагадала Януковичу про його обіцянки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: