Україна не збирається поступатися Росії у розподілі Азова

Віктор Янукович запевнив, що Київ не поступиться Москві: кордон в Керченській протоці має проходити відповідно до лінії кордону часів СРСР.

В питанні розмежування Керченської протоки Україна наполягатиме на визнанні лінії адміністративного кордону часів СРСР, запевнив президент Віктор Янукович.

"У порядку денному (двосторонніх українсько-російських відносин – прим. ред.) - завершення делімітації Керченської протоки. Україні й надалі необхідно відстоювати свою, засновану на міжнародному праві позицію, за визнання лінії кордону в протоці відповідно до лінії адміністративного кордону часів СРСР", - сказано у посланні президента до Верховної ради, повний текст якого був розданий депутатам перед виступом Януковича 7 квітня.

Раніше у пресі повідомлялося, нібито Київ поступився Москві і погодився відмовитися від методу серединної лінії. Фактично це означає, що лінія кордону по Азову буде зміщена в український бік, і співвідношення російської частини акваторії до української становитиме не 40 до 60, а 50 на 50.

Водночас у МЗС заявили, що "не коментують чутки", поширені засобами масової інформації щодо "здачі позицій МЗС на користь Росії" у питанні делімітації морських просторів.

Раніше посол України в РФ Володимир Єльченко прогнозував, що питання про Азово-Керченське врегулювання країни вирішать до кінця 2011 року. Однак при цьому він зізнався, що останнім часом ці переговори призупинилися: сторони дійшли до крайніх позицій, не порозумівшись.

Читайте також:

Київ поступився Москві і дозволив забрати половину Азова

Замість мосту через Керченську протоку можуть збудувати тунель

Знайдено унікальну мапу кордонів України 1918 року

Янукович захотів нових форматів співпраці з Росією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: