Україна не здатна лікувати гепатит В і С?

В Україні не існує системи лікування хворих на небезпечні вірусні гепатити В та С.

Таких систем немає, незважаючи на те, що Європейське бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я визнало гепатити з парентеральним шляхом передавання (через кров) як світову проблему, яку належить вирішувати негайно.

Про це тижневику "Дзеркало тижня" заявив професор, завідувач кафедри інфекційних хвороб Національного медичного університету ім. О.Богомольця Анатолій Печінка.

Захворювання
Архів
Хворі на гепатит, схоже, не можуть поки що розраховувати на повноцінне лікування
Він зазначив, що навіть у багатомільйонному Києві немає сучасного гепатоцентру, хоча про його створення говорили давно і багато, а особливо напередодні чергових виборів. Але цю ідею, за словами професора, поховали три роки тому, коли закрили інфекційне відділення Центральної міської клінічної лікарні, на якому базувалася кафедра інфекційних хвороб Національного медуніверситету.

За словами Печінки, важкохворих вирішили відправити у міський центр для хворих на ВІЛ/СНІД. Обурені лікарі протестували – для таких пацієнтів потрібні особливі умови, бокси, інакше є загроза для оточуючих, на що чиновники відповіли: "А хіба їм уже не однаково?"

Цю позицію поділяє академік Академії медичних наук України, професор Національного медичного університету ім. О.Богомольця Жанна Возіанова.

"Сьогодні хворих відправляють по колу - від терапевтів до гастроентерологів, потім до інфекціоністів або до вірусологів, беруться лікувати їх у терапевтичних відділеннях, але ж це неприпустимо - потрібно дотримуватися санепідрежиму!", - наголосила вона.

Возіанова нагадала, що ще два роки тому на саміті Великої вісімки у Санкт-Петербурзі було зазначено: у найближче десятиліття вірусні гепатити В і С можуть перевищити кількість випадків туберкульозу і СНІДу.

"Без державної програми тут нічого не вдієш", - переконана Возіанова. – "Лікування таких пацієнтів досить тривале і дороге. Курс лікування може тривати рік і навіть більше, але й надалі потрібен постійний контроль."

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: