Україна незабаром отримає чергову частину військової допомоги з США – Чалий

За словами посла, Вашингтон ще розглядає можливість надати Україні летальну зброю.

Вже найближчими днями Україна отримає від США чергову частину військової допомоги. Про це у понеділок, 22 серпня, повідомив надзвичайний і повноважний посол України в Сполучених Штатах Валерій Чалий в ефірі "5 каналу".

"Останнім часом надходили партії оборонного обладнання. Можу вам сказати, зараз не називаючи точний день, але буквально найближчими днями будемо мати ще одну партію такого обладнання - те, що береже життя нашим хлопцям на лінії фронту", - розповів він.

Крім того, посол повідомив, що питання про надання Україні летальної зброї ще буде розглядатися.

"Рішення всі політичні, фінансові є. Відверто скажу, ця позиція не підтримується в Білому домі. І вплив тут великий, - зазначив він. - Я пояснюю це в Америці, що ви таким чином не просто надаєте нам зброю, ви даєте нам сигнал, що ви з нами, а ми віддаємо за вас також життя. І тому я думаю, що це [питання надання летальної зброї] можливо буде ще розглядатися. Те, що я точно можу сказати, що це не буде розглядатися до 8 листопада - до дати виборів. Зараз Америка сконцентрована на інших питаннях", - зауважив Чалий.

За словами посла, наразі відомо одне: питання надання Україні летальної зброї остаточно не закрито.

"Чи буде потім розглядатися? ... Відверто скажу, це інколи викликає відповідне незадоволення, але я буду це робити [піднімати питання летальної зброї]. Тому що я вважаю, якщо є політичне рішення Конгресу, то треба діяти і зробити наступний крок. Чи вдасться це зробити чи ні, покаже час. Але це питання не закрите", - наголосив Чалий.

Нагадаємо, що раніше командувач НАТО в Європі генерал Кертіс Скапаротті заявив, що США повинні постачати Україні зброю, якої вона потребує, в тому числі протитанкові ракетні комплекси Javelin. А генсек НАТО Йенс Столтенберг зазначив, що окремі держави-члени Альянсу можуть надавати Україні військову допомогу, в тому числі, постачати летальне озброєння

Негайно надати Україні летальну зброю закликав генерал армії США

За словами Кертіс Скапарротті, не вагаючись штати повинні забезпечити нашу країну протитанковими комплексами "Javelin", котрі здатні вражати добре захищені цілі. З таким озброєнням, каже, Україна точно зможе захистити власний суверенітет. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: