Україна очікує вакцину від коронавірусу: хто і коли першим отримає щеплення та як стати у чергу

Дата публікації
Перегляди
2829
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Україна очікує вакцину від коронавірусу: хто і коли першим отримає щеплення та як стати у чергу

Фото: Associated Press

МОЗ анонсувало, що першу партію препарату країна отримає 15 лютого.

Україна готується до отримання першої партії вакцини від коронавірусу. У Міністерстві охорони здоров'я анонсували, що відбудеться це 17-18 лютого. Після надходження препарату мають розпочати щеплення. 

Хто в Україні отримає першу вакцину від COVID-19 і як записатися на безкоштовне щеплення, розповіли у сюжеті Сніданку з 1+1.

Спочатку в МОЗ обіцяли, що Україна отримати вакцину від коронавірусу вже сьогодні. "Від 15 лютого Україна очікує отримати 500 тисяч доз вакцини AstraZeneca, закуплених за державні кошти", - повідомляв Віктор Ляшко, головний санітарний лікар.

Утім, міністр Максим Степанов під час брифінгу анонсував появу препарату пізніше: "Щодо вакцини компанії AstraZeneca, згідно з контрактом, укладеним з індійським інститутом Serum Institute, зараз проходять технічні моменти щодо логістики. Тобто 17 або 18 лютого, я думаю, ми очікуємо вакцину вже в Україні. Ми виконали абсолютно всі формальності, заплатили гроші, у нас укладено контракт, і зараз просто йде процес відвантаження".

Якщо перший препарат англійсько-шведської компанії AstraZeneca сьогодні буде в Україні, то вже завтра його почнуть вводити. Щоб показати, що вакцина безпечна,  її публічно обіцяли випробувати президент, міністри та депутати. Повести на щеплення вони планують і своїх батьків.

Утім, першим вакцинованим українцем буде медик. Щеплення від COVID-19 робитимуть у чотири етапи. Першими захисні дози отримають медичні працівники, які працюють з хворими на коронавірус. Далі вакцинуватимуть уже всіх людей у білих халатах, а також осіб літнього віку. Від середини літа вакцину отримають чиновники, які займаються держбезпекою, а ближче до осені – освітяни. Для всіх цих категорій вакцина буде за кошт держави.

Сьогодні Україна може отримати першу партію вакцини проти коронавірусу

Сьогодні Україна може отримати першу партію вакцини проти коронавірусу

Від 1 березня стати в чергу на безкоштовну вакцинацію зможе кожен у віці 18-59 років. Це можна буде зробити через свого сімейного лікаря, зателефонувавши до контакт-центру, або через спеціальний сайт, який днями має запрацювати.

Записаним у лист очікування колотимуть дози, від яких відмовилися українці із пріоритетних категорій. Крім того, від літа, за прогнозами Мінохорони здоров'я, кожен українець зможе вакцинуватися власним коштом. Протягом наступних двох років щеплення зможе отримати половина усього населення України.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
2829
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація