Україна очікує побачити перспективу ПДЧ в стратегії НАТО-2030: віцепрем’єрка Стефанішина
Участь України в Програмі розширених можливостей - це ще не членство в Альянсі, але це перший крок.

Зараз формується нова стратегія НАТО на 10 років. Україна очікує побачити там перспективу отримання ПДЧ.
Про це під час публічної дискусії «Україна-НАТО. Партнерство розширених можливостей: що далі?», організованої Центром «Нова Європа», сказала віцепрем’єрка з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.
За її словами, якщо говорити про отримання ПДЧ, очевидно, що за останні 11 років ми не просунулися в напрямку такого політичного рішення.
«Але точно з часу Революції Гідності ми дуже сильно удосконалили і розвинули наше співробітництво з Альянсом, що врешті-решт і дозволило Україні отримати статус партнера з розширеними можливостями. Мова йде і про реформу сектору безпеки і оборони, і про суттєве розширення участі України в навчаннях і тренуваннях НАТО, і взаємодію з Альянсом на всіх секторальних напрямках. За останні десятиріччя лише зараз парламент став платформою для напрацювання дійсно історичних рішень. Це ухвалення законів про оборонні закупівлі і розвідку. Безумовним пріоритетом є внутрішні трансформації, які дозволятимуть нам наближувати отримання рішення щодо ПДЧ», - зазначила віцепрем’єрка.
Представниця штаб-квартири НАТО у Брюсселі Таня Хартман додала, що членство України в Програмі розширених можливостей - це ще не членство в Альянсі, але це перший крок працювати разом і проводити наступні реформи в секторі безпеки і оборони.
«Реформи також важливі у світлі тих викликів, які постають перед Україною через військову агресію Росії. НАТО підтримує територіальну цілісність і суверенітет України. НАТО та Україна будуть працювати спільно, щоб розробити програму, яка підходить саме Україні. Через агресивні дії Росії поточний виклик зараз - це Чорноморський регіон. Саме про це наступного тижня ми будемо говорити з Грузією», - підкреслює Таня Гартман.
Нагадаємо, в червні 2020 року Україна отримала статус партнера з розширених можливостей НАТО. Програму розширених можливостей НАТО запустило у 2014 році та долучило до неї п'ять країн: Швецію, Фінляндію, Австралію, Грузію та Йорданію. Програма покликана допомогти учасникам збільшити оперативну сумісність своїх військ з силами НАТО.
Під час саміту НАТО влітку 2021 року Альянс планує ухвалити програму розвитку блоку до 2030 року. Саме в цьому документі Україна планує побачити перспективу отримання ПДЧ, яке нам було обіцяно ще під час Бухарестського саміту 2008 року.
Відео Спільні бойові навчання з країнами НАТО та США – відповідь на російський "Кавказ-2020"
Десантуються, тримають оборону й атакують ворога, а з неба ще й прикривають літаки. На Півдні України пліч-о-пліч навчаються і українські, і британські солдати. Цьогорічні учення "Об'єднані зусилля" - це відповідь на російські маневри "Кавказ 2020". Демонстративна підтримка України партнерами НАТО: запустили легендарні стратегічні американські ядерні бомбардувальники Б-52 та бойові машини конвертоплани.
