Україна очікує від Росії підтримки української діаспори

Україна і Росія повинні дотримуватися загальноприйнятих міжнародних норм і виробити паритетний підхід для збереження національної ідентичності українців у Росії та росіян в Україні.

Сьогодні спостерігається явний дисбаланс у забезпеченні культурних, освітніх, інформаційних та інших потреб українців у Росії. Про це сказав Надзвичайний і Повноважний посол України в РФ Володимир Єльченко.

Він уточнив, що це і відсутність шкіл з вивчення української мови, національних театрів, друкованих періодичних видань українською мовою і т.п.

У той же час, "нова атмосфера в міждержавних відносинах створює нові можливості для розвитку українських організацій Росії та забезпечення їх національно-культурних потреб", - відзначив Єльченко.

На його думку, Україна і Росія повинні дотримуватися загальноприйнятих міжнародних норм і виробити паритетний підхід для збереження національної ідентичності українців у Росії та росіян в Україну.

"Ми сподіваємося, що російською стороною в повній мірі буде забезпечено право українцям в РФ на самоорганізацію в цілях збереження самобутності, розвитку мови, освіти, національної культури", - сказав посол.

Говорячи про рішення Верховного суду РФ ліквідувати Федеральну національно-культурну автономію українців Росії, Єльченко зазначив, що це привернуло увагу громадськості до діяльності українських громадських організацій РФ як у України, так і в Росії.

"Українська сторона очікує, що Російська держава буде не тільки сприяти створенню нових організацій федерального рівня, але і надавати дієву підтримку їх роботі по задоволенню національно-культурних потреб української діаспори", - підкреслив посол України в РФ.

Нагадаємо, в кінці 2010 року Верховний суд РФ ухвалив рішення про ліквідацію в Росії Федеральної національно-культурної автономії українців.

Читайте також:

Україна та Росія ведуть діалог щодо автономії українців у РФ

У Росії поширюється мода на Україну

Київ сподівається, що в Росії будуть забезпечені потреби мільйонів українців

У Москві видали підручник з української мови

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: