Україна буде платити за газ 162 долара

Щоправда, до такого рівня вартість блакитного палива знизиться лише наприкінці року.

"Нафтогаз України" оприлюднив ціни російського блакитного палива на 2009 рік.

За інформацією компанії, ціна газу для України буде поступово знижуватися з рівня 360 доларів за тисячу кубометрів у першому кварталі року.

У другому кварталі за тисячу кубів російського палива Україна буде платити 270 доларів, у третьому кварталі - 219 доларів, у четвертому кварталі - 162 долара.

Такі цифри в ефірі Першого Національного телеканалу оприлюднив заступник голови правління "Нафтогазу" Володимир Тріколіч.

За його словами, з урахуванням викуплених за 167 доларів 11 мільярдів кубометрів блакитного палива, вже закачаних в українські сховища, середньорічна вартість газу для України становитиме 228-229 доларів за тисячу кубометрів.

Також Тріколіч розповів, що формула розрахунку ціни на газ прив`язана до вартості мазуту і газойлю.

Нагадаємо, у 2010 році після переходу на європейські ціни Україна збирається підвищити тариф на транзит російського газу своєю територією з нинішніх 1,7 до 3 доларів.

Десятирічні угоди про поставки й транзит російського газу Україна та РФ підписали 19 січня. Одним з положень угоди передбачено, що ціна блакитного палива буде обраховуватися за формулою, пов'язаною з ціною нафтопродуктів.

Читайте також:

Газ для населення коштуватиме 228,8 доларів і може подорожчати

Україна та Росія підписали "газовий мир" на 10 років

Україна зменшує споживання російського газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: