Україна отримала величезну партію необхідних вакцин, окрім сироватки від правця

Нема також і запобіжника проти поліомієліту.

Протитуберкульозна вакцина БЦЖ уже в Україні і найближчими днями її почнуть розподіляти по регіонах. Партія у 2,5 млн доз покриває потреби ще 2015 року, адже останні держзакупівлі відбувалися ще в 2014 році, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Ліки українському міністерству охорони здоров'я допомогла придбати організація ЮНІСЕФ. "Всі вакцини, які ми доставили, достатні для того, щоб покрити потреби на найближчі 4-6 місяців. Причин для відкладання вакцинації більше не буде. Відповідно, це дозволить нам почати цикл з закупівель вакцин за 2016 рік. Ми вже завершуємо укладання угод", - запевнила голова представництва фонду в нашій державі Джованна Барберіс.

ВідеоМОЗ отримало допомогу в закупівлі необхідних вакцин

Крім БЦЖ в Україну уже заїхали вакцини від кору, паротиту і краснухи, гепатиту Б, дифтерії та правцю для дітей і дорослих, а також від сказу. Їхня вартість понад 2 мільярди гривень. Однак у цьому переліку є не менш важливі та поки що незакриті пробіли. Надходження вакцини проти поліомієліту очікують за кілька тижнів. Окреме питання – сироватка проти правця. Це екстрена допомога від хвороби. Російську більше не закуповують, а компанії-виробники з інших країн на наш ринок не квапляться. "Ми вже розмовляємо з українськими виробниками, щоб вони почали, але це забирає три роки, щоб вони самі почали виробляти сироватки. Ми вже розмовляємо з організаціями, щоб нам передали, як гуманітарну допомогу", - каже в.о. міністра Уляна Супрун.

Поки що ж сироватки немає в жодній лікарні. А саме її так потребував 8-річний Матвійко зі Львова, який інфікувався правцем, оскільки його батьки не зробили йому щеплення в ранньому дитинстві. Родичі й волонтери знайшли порятунок за кордоном і завезли нелегально. Так само обхідними шляхами рятували 5-річну дніпрянку Надю Савушкіну.

Питання з протиправцевою сироваткою в МОЗі обіцяють тримати на контролі, а наразі готують наказ про розподіл надходжень вакцини БЦЖ. За п'ять днів перші партії мають відправити до українських лікарень. Розподіл вакцин регіонами чиновники обіцяють суворо контролювати й звітувати на сайті Мінохорониздоров'я.

Кореспондент ТСН Людмила Бадалян

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: