Україна отримала від Airbus унікальний симулятор для тренування пілотів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

На його базі можна навчати керуванню вертольотами, котрі надходитимуть протягом найближчого року.

Україна отримала перші французькі гвинтокрили, котрі допомагатимуть рятувальникам та Нацгвардії, а в майбутньому ще й поліції та прикордонникам. Власну систему повітряної безпеки держава планує збудувати за три роки, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Це найкращий гвинтокрил в Україні на сьогоднішній день!", - не приховує свого захвату рятувальник Антон Михайлюк. Капітан екіпажу Н225 каже, що всі колеги хотіли потрапити вже в першу підготовчу групу, котру навчали у французькому Мариньяні. Там пілоти ДСНС та Нацгвардії освоювали техніку, а тепер уже в рідній країні вони сидять у кабіні цього гвинтокрила. "Мрії збуваються. І моя також здійснилася", - зізнається він.

ВідеоДо України прибули перші французькі гвинтокрили

Україна отримала перші французькі гвинтокрили. Ці машини допомагатимуть рятувальникам та нацгвардії. У майбутньому гвинтокрили отримає ще і поліція та прикордонники. А впродовж трьох років Україна отримає і власну систему повітряної безпеки.

До України прибули перші французькі гвинтокрили

Хоча ще рік тому такого уявити не міг ані сам, ані його колеги – увесь український парк гвинтокрилів можна було перерахувати на пальцях, а переважна частина техніки була ще радянської доби. Порівняно з ними сучасні вертольоти – це літаючі комп’ютери, котрі можуть виконувати чимало завдань і без допомоги пілота, навіть сідати, коли відмовили гвинти. Україна вже отримала два перші сучасні гелікоптери, а сертифікати першим пілотам вручив особисто президент Петро Порошенко.

У МВС тепер ставлять нове завдання – побудову єдиної системи безпеки, котра зможе мобілізувати практично всю літальну техніку в країні. "Система авіаційної безпеки буде об’єднувати всі служби – Нацполіції, ДСНС і прикордонної. Ця система буде розгорнута протягом трьох років і складатиметься з 55 вертольотів", - розповів Арсен Аваков. Окрім того, вона включатиме ремонтну базу і навчальний центр, де готуватимуть пілотів. Україна отримає такий само симулятор гвинтокрилів, як і на навчальній базі французького виробника – з ним можна не тільки навчитися керувати машиною, а й відпрацьовувати надзвичайні ситуації. Його планують встановити у Кременчуці. Уже за два тижні прибудуть іще два гвинтокрили, а загалом до 2020 року Україна отримає 55 різних моделей.

Кореспондент ТСН Олександр Романюк

Фотогалерея Вертольоти та зенітні установки: Турчинов показав випробування нової української зброї та техніки (8 фото)

Залиште свій коментар

Вибір редакції