Україна отримає найдорожчий газ у Європі - експерт

Керівник Центру енергетичних досліджень Костянтин Бородін вважає, що Україна отримала найвищу в Європі ціну на газ.


В результаті підписаних контрактів між "Нафтогазом" та "Газпромом" Україна отримала найвищу ціну на газ у Європі.

Про це сказав керівник Центру енергетичних досліджень Костянтин Бородін.

За його словами, тільки одна країна в Європі - Румунія - має сьогодні вищу ціну на російський природний газ, ніж Україна, а з урахуванням коротшого транспортного плеча ціна, на яку погодилася Юлія Тимошенко, є максимально високою в Європі.

"У першому кварталі тільки Румунія має ціну 470 дол. за тис. куб. м, а решта країн - нижчу. Україна без урахування знижки, якої не буде 9 із 10 років дії контракту, має базову ціну 450 дол., але ж навіть за заниженим на сьогодні тарифом на транзит ціна газу на російському кордоні має бути нижче на 25 дол., ніж у Румунії", - сказав він.

За словами Бородіна, якщо взяти за базову ціну для Німеччини близько 450 дол. за тис. куб. м, до формули розрахунку якої, судячи з наявних даних, близька формула ціни на газ для України, то з неї потрібно було б вирахувати витрати на транспортування - 50-80 дол. "Тому з урахуванням 20% знижки ціна має становити 320 дол., а не 360 дол. за тис. куб. м", - сказав експерт.

Бородін вважає, що реальна ціна мала б становити близько 195 дол. за тис. куб. м на 2009 рік.

Він підкреслив, що йшлося про паралельне збільшення ціни на транзит, тоді як насправді цього не відбулося й ставка транзиту збережена на рівні 1,7 дол. за тис. куб. м на 100 км.

"Таким чином, навіть тільки в частині цінових параметрів підписаних угод жорсткішої поразки Україна не знала ніколи. Навіть якщо порівнювати з газовою війною 2006 року, коли уряд Юрія Єханурова в результаті пішов у відставку, ціна на газ була підвищена з 65 дол. до 95 дол. за тис. куб. м, тоді як ставка транзиту - з 1,09 до 1,6 дол.", - додав експерт.

При цьому Бородін нагадав, що такі умови діятимуть протягом 10 років.

Нагадаємо, 19 січня у Москві Україна та Росія підписала угоду на 10 років. Україна одержала знижку в 20% від середньоєвропейської ціни на газ, яка в першому кварталі 2009 року становить 450 дол. за тис. куб. м. Українська сторона, в свою чергу, зберігає ставку транзиту в 2009 році на рівні 2008 року - 1,7 дол. за тис. куб. м на 100 км. Ціна змінюватиметься за формулою щокварталу.


Читайте також:
Україна буде платити за газ 162 долара
"Нафтогаз" згоден купувати газ за ціною Тимошенко
Росія говорить, що "газової війни" не було

ВідеоУкраїна отримає найдорожчий газ у Європі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: