Україна отримає найдорожчий газ у Європі - експерт

Керівник Центру енергетичних досліджень Костянтин Бородін вважає, що Україна отримала найвищу в Європі ціну на газ.


В результаті підписаних контрактів між "Нафтогазом" та "Газпромом" Україна отримала найвищу ціну на газ у Європі.

Про це сказав керівник Центру енергетичних досліджень Костянтин Бородін.

За його словами, тільки одна країна в Європі - Румунія - має сьогодні вищу ціну на російський природний газ, ніж Україна, а з урахуванням коротшого транспортного плеча ціна, на яку погодилася Юлія Тимошенко, є максимально високою в Європі.

"У першому кварталі тільки Румунія має ціну 470 дол. за тис. куб. м, а решта країн - нижчу. Україна без урахування знижки, якої не буде 9 із 10 років дії контракту, має базову ціну 450 дол., але ж навіть за заниженим на сьогодні тарифом на транзит ціна газу на російському кордоні має бути нижче на 25 дол., ніж у Румунії", - сказав він.

За словами Бородіна, якщо взяти за базову ціну для Німеччини близько 450 дол. за тис. куб. м, до формули розрахунку якої, судячи з наявних даних, близька формула ціни на газ для України, то з неї потрібно було б вирахувати витрати на транспортування - 50-80 дол. "Тому з урахуванням 20% знижки ціна має становити 320 дол., а не 360 дол. за тис. куб. м", - сказав експерт.

Бородін вважає, що реальна ціна мала б становити близько 195 дол. за тис. куб. м на 2009 рік.

Він підкреслив, що йшлося про паралельне збільшення ціни на транзит, тоді як насправді цього не відбулося й ставка транзиту збережена на рівні 1,7 дол. за тис. куб. м на 100 км.

"Таким чином, навіть тільки в частині цінових параметрів підписаних угод жорсткішої поразки Україна не знала ніколи. Навіть якщо порівнювати з газовою війною 2006 року, коли уряд Юрія Єханурова в результаті пішов у відставку, ціна на газ була підвищена з 65 дол. до 95 дол. за тис. куб. м, тоді як ставка транзиту - з 1,09 до 1,6 дол.", - додав експерт.

При цьому Бородін нагадав, що такі умови діятимуть протягом 10 років.

Нагадаємо, 19 січня у Москві Україна та Росія підписала угоду на 10 років. Україна одержала знижку в 20% від середньоєвропейської ціни на газ, яка в першому кварталі 2009 року становить 450 дол. за тис. куб. м. Українська сторона, в свою чергу, зберігає ставку транзиту в 2009 році на рівні 2008 року - 1,7 дол. за тис. куб. м на 100 км. Ціна змінюватиметься за формулою щокварталу.


Читайте також:
Україна буде платити за газ 162 долара
"Нафтогаз" згоден купувати газ за ціною Тимошенко
Росія говорить, що "газової війни" не було

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: