Україна отримає від Японії 4,5 мільярда гривень

У рамках Кіотського протоколу Україна отримає премію за зменшення викидів в атмосферу.

Україна отримає 4,5 млрд. грн. від Японії за купівлю українських квот згідно з Кіотським протоколом.

Про це заявила прем'єр-міністр Юлія Тимошенко під час прес-конференції по результатам свого візити до Японії.

Вона зазначила, що Україна в 2008 році пройшла всі процедури Кіотського протоколу по скороченню викидів вуглецю в атмосферу і за це отримала додаткові квоти.

"Японія придбала в нас досить суттєвий обсяг таких квот … Це значить, що ми скоротили викиди вуглецю в атмосферу і нам за це за Кіотским протоколом належить певна премія. Ми можемо продати і отримати за це реальні гроші в бюджет. Ми уклали з японськими компаніями контракт … і завдяки вже фактично підписаним контрактам в 2009 р. Україна отримає 4,5 млрд. грн. Контракти підписані, перші суми зайдуть в квітні", - зазначила Тимошенко.

Як повідомлялося, 18 березня Україна підписала договір з Японією про продаж 30 мільйонів одиниць своїх квот на викид вуглекислого газу. З підписання документів починається стратегічна співпраця між Україною і Японією в напрямі модернізації і реконструкції багатьох сфер виробництва за рахунок одержаних від продажу квот коштів.

Довідка. Україна ратифікувала Кіотський протокол в 2004 році. В рамках протоколу існує поняття так званих гнучких механізмів, серед яких для України привабливими є два, – торгівля викидами і проекти спільного впровадження, які дозволяють одержувати доходи від продажу квот.

Продаж частини своєї квоти передбачає продаж "надлишків" тим країнам, які перевищують рівень власної квоти викидів. На сьогодні основним "проблематичним" газом є СО2, тому торгівля саме квотами вуглекислого газу здатна принести найбільшу вигоду.

Читайте також:

Японія готова надати Україні кредит в 5 млрд. доларів

В Японії Тимошенко назвали Жанною д'Арк

Тимошенко вмовляла японців вкласти гроші в українську ГТС

Україна продала Японії квоти на викид вуглекислого газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: