Україна отруює Росію відходами

Сіверський Донець несе отруту в Росію з хімзаводів Лисичанська, Рубіжного та Сєвєродонецька. Страждають прикордонні райони.

Отруйні відходи з хімзаводів Лисичанська, Рубіжного та Сєвєродонецька, потрапляючи в річку Сіверський Донець, отруюють жителів прикордонних районів Росії.

За висновками міжнародних незалежних екологів з фонду Blaksmith Institute, що проводять глобальну інвентаризацію забруднених територій в усьому світі, хімічні підприємства Луганщини забруднюють не тільки прикордонну територію України, але й РФ.

Шкідливі відходи хімвиробництва - фенол, аміак, азот і марганець потрапляючи в річку Сіверський донець, яка є одним з головних джерел прісної води в Луганській області, розносить їх далеко за межі України.

При цьому, два села, що знаходяться в санітарній зоні Лисичанського нафтопереробного заводу, вже давно потребують відселення.

"Люди в цій місцевості взагалі не можуть пити воду, у ній навіть не можна митися", - відзначає представник фонду Blaksmith Institute Сергій Шапаренко.

За словами Шапаренка, зараз фонд вивчає можливість фінансування дослідження хімвідходами, що накопичилися у регіоні, а також можливість придбання озонатора для води.

Більше того, через шкідливі відходи з хімзаводів Луганщини Україна опинилася в "глухому куті": аби виконати всі екологічні норми, доведеться зупиняти роботу даних підприємств. А це матиме наслідки для всієї економіки України.

Відзначимо, що в Лисичанську, Рубіжному, Сєвєродонецьку, де працюють 8 хімічних підприємств, у 2-3 рази вища смертність серед населення у порівнянні із середнім рівнем на Луганщині.

Читайте також:

В Україні побудують завод зі знищення токсичних відходів

Україна ризикує стати епіцентром міжнародної екологічної катастрофи

Екологи: токсичні відходи можуть затопити всі великі міста України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: