Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна перед грипом: карантини в регіонах і поради від столичних лікарів

Медики кажуть, що досі не пізно зробити щеплення.

У Житомирі та Вінниці школи ідуть на карантин ідуть через зростання захворюваності на грип, а на Дніпропетровщині, Закарпатті, Запоріжжі, Слов’янську та Києві закрили деякі школи та навіть окремі класи, де кількість хворих дітей переважає. Медики наполягають, що епідеміологічний поріг не перевищено в жодній з областей, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

За минулу добу з важкими формами грипу та застуди у Житомирі шпиталізовано два десятки дітей віком до 14 років. Інфекційне відділення забитее, там немає жодного вільного ліжка. У місті не лише запроваджують карантин, але й обмежують масові заходи.

ВідеоУкраїнські міста закривають школи на карантин через спалах грипу

Попри стрімке зростання застуджених за останній тиждень, медики кажуть, епідеміологічний поріг не перевищено в жодній з областей. Але Житомирі та Вінниці школи вже оголосили карантин. На Дніпропетровщині, Закарпатті, Запоріжжі, Слов'янську та Києві закрили лише деякі школи та навіть окремі класи, де кількість хворих дітей переважає.

Українські міста закривають школи на карантин через спалах грипу

Через спалах грипу вимушені канікули у вінницьких школах – там респіраторні вірусні захворювання підчепили майже 23 тисячі дітей. Батьки рішення про карантин підтримують, бо зазвичай удома лазарет. "Хворіють всі, коли їх четверо, вони все одно всі захворіють. Тому дуже задоволена, що цього року карантин ввели вчасно", - розповіла мама Ірина. У департаменті освіти наголошують, що карантин є попереджувальним, адже епідеміологічний поріг не перевищено в жодній з областей. З минулого тижня в школах почали фіксувати різке зростання хворих на застуду, тому і вирішили перестрахуватися. Канікули проголосили поки що лише на тиждень. Освітяни запевняють, що згаяне наздоженуть, бо завдання учням розсилають електронною поштою. "Працюють заочно", - кажуть педагоги.

На Закарпатті навчання призупинили в двох районах, понад сто класів через грип закрили в різних містах Дніпропетровщини, у Києві на карантин пішла одна школа, ще в 14 не навчаються лише окремі класи. Пік захворюваності медики очікують вже цього місяця: Україною циркулюватимуть три штами грипу - Брізбен, Н1Н1 (свинячий), Н3Н2 (Гонконг), останній найбільш поширений і в Європі, і в нашій країні. Лікарі наголошують, що хворим не слід займатися самолікуванням і при перших симптомах (різке підвищення температури, біль у м’язах, кашель та нежить) звертатися до лікаря. "Грип є однією із основних причин інфарктів та інсультів. Наприклад, коли ви хворієте на грипп, ризик розвитку інфаркта Міокарда зростає в шість разів у перші ж дні", - попередив головний імунолог столиці Федір Лапій. Фахівці радять навіть зараз зробити щеплення від грипу, особливо людям із групи ризику – вагітним, малим дітям, пенсіонерам, людям з діабетом та іншими тяжкими хронічними захворюваннями.

Кореспондент ТСН Алла Хоцянівська

Грип, інфографіка
ТСН.ua

Залиште свій коментар

Вибір редакції