Україна передала докази про страти українських військових під Іловайськом і Дебальцевим до Гааги — Мамедов

Україна передала докази про страти українських військових під Іловайськом і Дебальцевим до Гааги — Мамедов

У пакеті доказів містяться дані про залучення незаконних збройних формувань до ведення бойових дій.

Україна спільно з правозахисними організаціями подала до Міжнародного кримінального суду (МКС) в Гаазі інформаційні повідомлення стосовно воєнних злочинів, здійснених в анексованому Криму й на Донбасі. На основі цих даних МКС здійснює попереднє вивчення ситуації в Україні.

Про це розповів заступник генерального прокурора Гюндуз Мамедов в інтерв'ю "Радіо Свободі". 

Так, Україна встигла направити вже 15 інформаційних повідомлень до Гааги. Останнє з них стосувалося порушення майнових прав українців в анексованому Криму. Це й насильницьке переміщення цивільного населення, і незаконний призов кримчан до лав Збройних сил РФ.

Направлені, зокрема, дані щодо позасудових розстрілів військових під Іловайськом та Дебальцевим. "Також у ньому (повідомленні. — Ред.) висвітлювалася практика ведення Росією бойових дій "чужими руками", тобто залучення нею до конфлікту підконтрольних незаконних збройних формувань", — додав Мамедов. Він також зазначив, що уся подана інформація, як правило, є тематичною.

Крім цього, Мамедов розповів, що прокуратура найближчим часом передасть до Офісу прокурора МКС ще один пакет зібраних доказів про вчинення росіянами воєнних злочинів під час Іловайської трагедії. "Зокрема, нові факти порушень російським військовим керівництвом домовленостей стосовно "зеленого коридору" для відходу українських сил під Іловайськом", — зауважив він. 

Нагадаємо, в Офісі генпрокурора повідомляли, що на боці терористів проти України воювали понад 100 іноземних громадян 30 держав, не враховуючи Росію. Серед них іспанці, серби французи, чехи, чилійці, молдовани. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація