Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна передала НАТО доповідь про розробку Росією хімічної та біологічної зброї

РФ активно закуповує та проводить дослідження для створення нових вірусів та нервово-паралітичних газів.

Україна передала країнам-членам НАТО доповідь, в якій зазначається, що Росія активно проводить розробку та випробування хімічної та біологічної зброї.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила голова постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській асамблеї НАТО Ірина Фріз.

"Щонайменше останні три роки Росія веде дослідження вірусів геморагічних лихоманок, зокрема Ебола та Марбург, видаючи це за спроби розробки вакцин. Насправді мова йде про повернення до радянських розробок поєднання Ебола з вірусом віспи. Це підтверджує аналіз більш ніж п‘яти тисяч позицій державних закупівель та наукової активності декількох російських установ, що знаходяться під МО РФ. Разом з цим інша дослідницька установа активно закуповує та проводить дослідження, що вказують на розробку нових бойових отруйних речовин з властивостями нервово-паралітичних газів. Відповідна доповідь передана також до штаб-квартири Альянсу", - розповіла вона.

Фріз також згадала випадки з вбивством росіянина Олександра Литвиненка в Лондоні за допомогою отрути та нещодавнє отруєння екс-шпигуна Сергія Скрипаля у британському Солсбері як приклади застосування Росією зброї масового ураження за кордоном.

Нагадаємо, 5 березня BBC повідомила, що у Великій Британії колишній російський розвідник Сергій Скрипаль потрапив до лікарні після серйозного отруєння невідомою речовиною. Видання The Telegraph дізналося, що Скрипаль раніше звертався до поліції із заявою про те, що побоюється за своє життя. Дружина колишнього співробітника ФСБ Олександра Литвиненка сказала виданню, що ситуація зі Скрипалем "дуже схожа на те, що сталося з її чоловіком". Як відомо, він помер 2006 року в результаті отруєння полонієм.

26 березня західні країни заявили про видворення російських дипломатів. Наразі відомо про відповідне рішення вже 26 країн щодо 150 дипломатів. Видворення дипломатів стало відповіддю на спробу отруєння колишнього розвідника Сергія Скрипаля та його доньки у Великій Британії, за яким, як вважає британське слідство, стоїть Москва.

10 квітня стало відомо, що Юлію Скрипаль виписали з лікарні, а її батько вийшов з критичного стану. Згодом і його теж виписали. Організація із заборони хімічної зброї дійшла висновку, що влада Великої Британії правильно ідентифікувала речовину, якою було отруєно російського екс-розвідника Сергія Скрипаля та його доньку Юлію, та підтвердила російське походження "Новачка".

Згодом спецслужби Великої Британії встановили особи підозрюваних у токсичному нападі на екс-розвідника Сергія Скрипаля та його доньку Юлію. Їхніх імен не розголошують, проте вважають, що вони пов'язані з Кремлем.

ВідеоОтруєного Сергія Скрипаля виписали з лікарні в Солсбері

Колишній російський шпигун провів там більше двох місяців після того, як у березні його разом із донькою знайшли непритомними. Довгий час лікарі та журналісти не вірили, що Скрипалі можуть одужати. Слідчі вважають, що Скрипалів отруїли нервово-паралітичною речовиною "Новачок".

Отруєного Сергія Скрипаля виписали з лікарні в Солсбері

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції