Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна передала в концесію Херсонський морський торговельний порт: це перший масштабний об'єкт

Україна передала в концесію Херсонський морський торговельний порт: це перший масштабний об'єкт

Планується збільшення до 80% частки вантажів, що прямують до порту.

Україна уклала перший концесійний договір морського порту. 26 червня в концесію передали перший масштабний об'єкт - Херсонський морський торговельний порт.

Про це повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій на своєму Telegram-каналі.

Порт дістався компанії "Рисоіл-Херсон", яка виграла конкурс на концесію. Вона інвестує у розвиток порту близько 300 млн грн. Ще понад 18 млн буде вкладено в місцеву інфраструктуру, зазначає Криклій. 

Компанія повинна збільшити до 80% частки вантажів, що прямують до Херсонського морського торговельного порту. При цьому використовуватимуться залізничний, внутрішній водний та інші види транспорту, за винятком автомобільного.

Крім цього, компанія проспівфінансує капремонт дорожнього покриття вулиць на шляху до порту та новий майданчик для стоянки вантажівок на в'їзді до міста. Міністр зазначив, що концесія укладена на 30 років. Однак вже у 2030-му році концесіонер зобов’язується забезпечити обсяги перевалки вантажів порту на рівні не менше 1,36 млн тонн.

Найближчим часом буде підписана концесія порту Ольвія. Наступний концесійний проєкт - порт Чорноморськ, написав Криклій. 

Нагадаємо, "Рисоіл-Херсон" від 21 січня 2020 року виграла конкурс на концесію порту в Херсоні. Вона запропонувала 7% ставки змінного концесійного платежу, 12 млн грн фіксованого платежу і інвестиційні зобов’язання майже у 300 млн грн.

ТОВ "Рісоіл-Херсон" представляє консорціум у складі ТОВ "Петро Ойл Енд Кемікалс"- 60%, що входить до групи компаній Georgian industrial Group, та українського портового оператора АТ RISOIL S.A. (Швейцарія) - 40%.

Залиште свій коментар

Вибір редакції