Україна передумала вводити візи для європейців

Ющенко повідомив про прогрес у переговорах з Європою. За оптимістичними прогнозами, візи в країни ЄС можуть бути відмінені через три-чотири роки.

Закордонний паспорт (Фото: obolon.info)
Архів
У Секретаріаті президента відмовилися від заяв про швидку відміну безвізового режиму для європейців, а президент Віктор Ющенко повідомив про істотний прогрес в переговорах з цього питання.

Про це він розповів в ході сумісної прес-конференції з президентом Європарламенту Гансом-Гертом Пьоттерінгом.

"Починаючи з 4 червня 2009 року Україна одержить план, дорожню карту, яка приведе нас до відміни візового режиму", - сказав глава держави.

Ющенко підкреслив, що не має претензій до європейських організацій з візового питання і що переговори з Єврокомісією просуваються "дуже динамічно".

"Я дуже задоволений тим, що в темі безвізового режиму ми вийшли на формат діалогу", - сказав президент. Позитив знижують тільки моменти, пов'язані з адмініструванням (видачі віз) в посольствах декількох країн", - додав він.

Керівник департаменту Євросоюзу МЗС Павло Клімкін повідомив, що сторони домовилися про підписання документа "у форматі дорожньої карти". "При складанні дорожньої карти ЄС і Україна спільно визначать умови, які ми повинні виконати для введення безвізового режиму. Це будуть чіткі умови, виконання яких можна відстежувати", - сказав пан Клімкін. За його словами, підписання такого документа вигідне Україні, оскільки знімає суб'єктивність визначення готовності держави до введення безвізового режиму. Після виконання Києвом всіх умов дорожньої карти Брюссель зобов'язаний виконати узяті на себе зобов'язання і реалізувати безвізовий режим.

Терміни завершення переговорів з Брюсселем з візового питання поки невідомі. "Дорожня карта не
містить конкретних термінів її виконання, така практика Єврокомісії", - сказав Клімкін. Ющенко упевнений, що переговори триватимуть не "один рік".

В той же час джерело, поінформоване про перебіг переговорів, припустило, що Україна виконає вимоги, що містяться в дорожній карті, за три-чотири роки. "Це - оптимістичний прогноз, реалізація якого можлива лише за умови своєчасного і повного фінансування всіх необхідних заходів", - підкреслив урядовець.

Нагадаємо, представник президента в парламенті Ігор Попов 4 квітня в ефірі радіо "Свобода" відзначив, що відміна безвізового режиму необхідна для захисту країни від "педофілів і якихось маніяків" і що рішення з даного питання може бути ухвалене "дуже скоро", ще до саміту "Східного партнерства", який відбудеться 7 травня в Празі.

Проте вчора Попов заявив, що на радіо "Свобода" його слова спотворили. "Я не говорив про вірогідну відміну безвізового режиму. Я говорив, що зараз ведеться переговорний процес", - заявив він.

Читайте також:

МЗС не введе візи для Європи, якщо їх скасують для України

Янукович поскаржився Пьоттерінгу на "безсистемний підхід" ЄС щодо України

Литвин пропонує брати плату за в'їзд в Україну

Візи для європейців Україна готова запровадити до травня

ВідеоУкраїна передумала вводити візи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: