Україна перейшла на "зимовий" час

В ніч на 25 жовтня стрілки годинників були переведені на годину назад, а українці отримали зайву годину сну.

Україна перейшла на зимовий час. 

Стрілки годинника на всій території країни о 04:00 25 жовтня перевели на одну годину назад, а це означає, що вставати на роботу українці будуть на годину пізніше.

Україна (тоді ще в складі СРСР) переходить на літній час з 1981 року, європейські країни зробили це в 1978 році. Сьогодні щорічно переводять стрілки 110 країн світу.

У кожній окремо взятій країні економлять близько 2% від загального річного споживання електроенергії. Відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 1996 року, дія "літнього" часу в Україні закінчується в останню неділю жовтня.

Медики досі сперечаються про вплив на здоров'я людини переведення годинника на годину вперед влітку і на годину назад взимку. Одні дослідники схильні вважати, що загострення серйозних захворювань цей процес спровокувати не може, інші говорять про порушення біоритмів і погіршення самопочуття окремих хворих.

Адаптація до чергової зміни біологічного ритму не повинна позначитися на самопочутті. Деякі категорії громадян, які важко адаптуються, хворіють на серцево-судинними та легеневими захворюваннями, а також люди з нестійкою психікою реагують на будь-які зміни і їм важче звикнути до нового часу.

У той же час, за даними шведських вчених, перехід на літній час збільшує ризик інфаркту протягом наступного тижня, а перехід на зимовий час, навпаки, знижує цей ризик. Дослідники з'ясували, що перехід на зимовий час в кінці жовтня, коли до часу сну додається година, веде до зниження ризику інфаркту на наступний день, в понеділок, який, як звичайно, є найбільш стресовим на тижні для більшості людей.

Читайте також:

Перехід на літній час веде до зростання самогубств

Партія регіонів пропонує скасувати перехід на літній час

Жириновський вважає перехід на літній час змовою проти росіян

Найближчої неділі Україна перейде на зимовий час

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: