Україна переходить на зимовий час: коли і як переводити стрілки годинників

Україна переходить на зимовий час: коли і як переводити стрілки годинників

Фото: pixabay.com

Українці матимуть додаткову годину для сну і тиждень стресу для організму.

Цієї неділі, 28 жовтня, Україна переходить на зимовий час. Стрілки годинників нині переводять понад 110 країн світу. Наступного року змінювати час перестануть 28 європейських держав.

Україна ж досі не може ухвалити таке рішення. Чому стрілки годинників досі переводять і як уберегти себе від наслідків зміни часу, ідеться в сюжеті програми "Сніданок з "1+1".

Ніч проти 28 жовтня буде довшою на годину. Стрілки слід перести назад на годину о 4-й ранку – було 04:00 стане 03:00. І таким чином повертаємося до звичного режиму.

У світі літній час вводили кілька разів, починаючи від 1784 року. І все для того, щоб люди могли працювати довше, не витрачаючи на освітлення недешеві свічки. Офіційно два режими часу вперше запровадили у Великій Британії 1908 року. А нині вже немає економічної вигоди від перестановки стрілок.

У Євросоюзі взагалі відмовилися від зміни часу. Наступного року в усіх країнах ЄС стрілки годинників переведуть востаннє. За яким часом жити – зимовим чи літнім - кожна країна вибере сама для себе.

Чому стрілки годинників досі переводять і як уберегти себе від наслідків зміни часу

Чому стрілки годинників досі переводять і як уберегти себе від наслідків зміни часу

Багато людей у всьому світі скаржаться, що перехід на літній час негативно позначається на їхньому фізичному стані та психічному здоров'ї. Восени організм удруге піддається стресу. Адже дощі та холод, скорочення світлового дня і нестачу вітамінів і так важко пережити.

Дослідження довели, що в перші дні після переведення стрілок на зимовий час різко зростає кількість інфарктів, самогубств та аварій на дорогах. Лікарі рекомендують у перші дні після переходу на зимовий час уникати стресових ситуацій і відповідальних справ. Допоможе адаптуватися здоровий сон. А поживний сніданок і ранкова прогулянка допоможуть організмові "увімкнути" потрібний час. Також у цей період лікарі рекомендують уникати денного сну і не пити кави в другій половині дня. Декому на адаптацію після переведення годинників може знадобитися і тиждень.

Нагадаємо, у Мінекономрозвитку підтвердили, що Україна скасує перехід на літній і зимовий час слідом за ЄС.

В Україні переводять час двічі на рік – в останню неділю березня переходять на літній час, а в останню неділю жовтня – на зимовий. 2011 року була спроба скасувати перехід на літній-зимовий час, але потім це рішення скасували через нарікання жителів Західної України (мовляв, уранці, коли треба йти на роботу, в школу чи дитсадок, там ще дуже темно надворі), а також через проведення в Україні футбольного Євро-2012.

Повʼязані теми:

Наступна публікація