Україна перейде на літній час 29 березня

В останню неділю березня Україна переведе стрілки годинника на годину вперед.

"Літній час" з переведенням часу на 1 годину вперед на території України пройде 29 березня в 3.00 за київським часом.

Як нагадали в Департаменті стандартизації і метрології, відділу аналізу ризиків і науково-дослідних робіт у сфері метрології, перехід на літній час здійснюється згідно ухвалі Кабінету міністрів від 13 травня 1996 року.

Традиційно перехід на "літній" час здійснюється в останню неділю березня.

Практика щорічного переходу на "зимовий" і "літній" час діє сьогодні більш ніж в 100 країнах світу. У ряді країн дата переходу визначається з урахуванням регіональних традицій. Вперше годинникову стрілку перевели у Великобританії в 1908 році. У СРСР перехід на "літній" час перший раз відбувся в 1917 році, а з 1981 року "літній" і "зимовий" час знов почав регулярно діяти.

Часовий перехід практикують також Європа і Мексика. У той же час країни південної півкулі, наприклад, Австралія, Бразилія, Чилі перейдуть або вже перейшли на "зимовий" час.

Грузія і країни Центральної Азії останніми роками відмовилися від переходів з "зимового" на "літній" час. Не переводили стрілки годинника також Японія і Південна Корея, проте в цих країнах розглядається можливість введення літнього часу.

За оцінкою ряду експертів, 10-15% населення перехід на літній час може сприйняти хворобливо. Разом з тим, психологи відзначають, що якихось серйозних проблем це не викликає, і вже через 2-3 дні наступає звикання, і стан людини приходить в норму. 

Читайте також:

З Нового року в Україні вводиться додаткова секунда

Цей рік буде довшим на 1 секунду

Україна перейшла на зимовий час

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: