Україна перейшла на літній час

Традиційно перехід на літній час здійснюється в останню неділю березня. Літній час в 2010 році вводиться на період до 31 жовтня.

Україна в ніч на 28 березня перейшла на літній час. О 3 годині ночі з 27 на 28 березня стрілки годинника перевели на 1 годину вперед.

Традиційно перехід на літній час здійснюється в останню неділю березня, згідно з постановою Кабінету міністрів України від 13 травня 1996.

Літній час в 2010 році вводиться на період до 31 жовтня - останньої неділі місяця.

Нагадаємо, практика щорічного переходу на зимовий і літній час діє більш ніж у 100 країнах світу. У ряді країн дата переходу визначається з урахуванням регіональних традицій. Вперше годинникову стрілку перевели у Великобританії в 1908 році. У СРСР перехід на літній час перший раз відбувся в 1917 році, а з 1981 року літній і зимовий час знову почав регулярно діяти.

Часовий перехід практикують також Європа і Мексика. У той же час країни південної півкулі, наприклад, Австралія, Бразилія, Чилі перейдуть або вже перейшли на зимовий час.

Грузія і країни Центральної Азії в останні роки відмовилися від переходів із зимового на літній час.

У північній півкулі літній час використовується в США, Канаді, країнах Європи, на всій території Росії. У південній півкулі літній час використовується в Австралії, Новій Зеландії, Парагваї, Бразилії, Аргентині, Чилі.

Відмовилися від запровадження літнього часу Японія, Китай, Індія, Сінгапур, а також республіки колишнього СРСР: Узбекистан, Таджикистан, Туркменістан, Грузія, Казахстан, Киргизстан (Туркменістан, Грузія, Казахстан, Киргизстан зберегли декретний час).

За оцінкою ряду експертів, близько 10-15% населення перехід на літній час може сприйняти болісно. Разом з тим, психологи відзначають, що якихось серйозних проблем це не викликає, і вже через 2-3 дні настає звикання, і стан людини приходить у норму.

Навесні 2009 р. народний депутат від Партії регіонів Вадим Колесніченко зареєстрував у Верховній раді законопроект, яким пропонував заборонити на території України переведення часу з літнього на зимовий і навпаки.

Читайте також:

У нiч на недiлю Україна перейде на лiтнiй час

28 березня Україна перейде на літній час

Стрілки на годиннику Судного дня перевели на хвилину назад

Вчені заявили, що для зниження стресу корисно кричати на комп'ютер
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: