Україна переконала Європу, що вона надійний транзитер

Україна переконала Європейську Комісію в тому, що є і буде надалі надійним транзитером російського газу до Європи.


Про це повідомив уповноважений президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський, який за дорученням Віктора Ющенка разом із першим заступником голови правління НАК "Нафтогаз України" Ігорем Діденком сьогодні в Лондоні брав участь у зустрічі з комісаром ЄС з питань енергетики Андрісом Пібалгсом.

Він повідомив, що українська сторона детально проінформувала європейську сторону про технічну і ресурсну ситуацію в НАК "Нафтогаз України".

"Жодних сумнівів ні у кого вже немає в Єврокомісії, що Україна здатна і готова виконати всі свої зобов`язання щодо транзиту газу. Для цього достатньо газу в сховищах, і стан української ГТС (газотранспортної системи) абсолютно нормальний", - заявив Соколовський.

"Ми разом дійшли висновку, що інформація про нібито неготовність або небажання транспортувати газ (Україною до Європи), це лише вигадки, це несерйозно", - сказав він.

Крім того, Соколовський зазначив, що в Єврокомісії вітали б варіант, коли ціна газу для України і тарифи на транзит формувалися б суб`єктами господарювання за формульним принципом з урахуванням сьогоднішніх тенденцій на ринку нафти і газу і без політичного або будь-якого іншого впливу неекономічного характеру.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: